Kapat

“Instagram’dan Threads” Nedir? Nasıl Kullanılır?

Anasayfa
Mobil “Instagram’dan Threads” Nedir? Nasıl Kullanılır?

Facebook tarafından Instagram’ın yan uygulaması olarak piyasaya sürülen Threads, kullanıcıların yakın arkadaşları ile fotoğraf paylaşmasını ve mesajlaşmasını sağlamak amacıyla geliştirilmiştir.

Facebook tarafından geçtiğimiz yıl Instagram’a getirilen “Yakın Arkadaşlar” özelliği ile birlikte kullanıcıların yakın arkadaşlarını içeren bir liste oluşturması ve sadece bu arkadaşların görebileceği hikayeler paylaşabilmesi mümkün olmuştu.

“Instagram’dan Threads” uygulaması ile birlikte kullanıcıların yakın arkadaşları olan iletişimi ayrı bir uygulama ile birlikte farklı bir düzeye taşınıyor. Kullanıcıların yakın arkadaşları ile özel olarak fotoğraf paylaşmasını ve mesajlaşmasını sağlayan Threads ile kamera arayüzünde arkadaşlarınızın kısayoluna erişerek daha hızlı bir iletişim sağlayabilirsiniz.

Snapchat ile büyük benzerlik taşıyan Threads uygulamasını açtığınız zaman karşınıza kamera arayüzü çıkıyor. Kamera arayüzüne yakın arkadaşlar listesinde bulunan sekiz kadar kişiyi eklemek mümkün.

Threads’in kullanıcılara sunduğu tüm özellikler şimdilik bu kadar. Herhangi bir renk veya yüz filtresi bulundurmayan Threads ayrıca Instagram’ın sunduğu yer bildirimi, soru, müzik ve anket gibi özelliklere sahip değil.

Ayrıca yalın bir kamera arayüzüne sahip olan Threads, Instagram’da yer alan Boomerang gibi özellikleri içermiyor. Uygulama temel olarak kullanıcıların yakın arkadaşları ile kameranın ön planda olduğu bir şekilde iletişimde kalmasını sağlıyor.

Uygulama henüz Türkiye için çıkış yapmadı ancak çıkış yaptığı takdirde indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Instagram'dan Threads
Instagram'dan Threads
Developer: Instagram
Price: To be announced
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Hiçbir Bağlantı Girişi Bulunmayan Telefonlar Yakında Geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir