Kapat

Intel’in 5G Modemleri 2020 Yılında Çıkacak

Anasayfa
HABER Intel’in 5G Modemleri 2020 Yılında Çıkacak

Intel tarafından Reuters’a yapılan açıklamada şirketin 2020 yılına kadar 5G modem çipleri üretmeyeceği belirtildi. Telefonlarında Intel modemlerini kullanan Apple’ın, buna bağlı olarak 5G telefonları rakiplerinden daha geç  piyasaya sürebileceği ifade ediliyor.

Rapora göre, Intel’in 5G stratejisini yöneten Sandra Rivera, 5G modem yongalarının bu yıl müşterilere gönderileceğini ancak 2020 yılına kadar tüketici ürünlerinin bulunmayacağını söyledi. Reuters’e göre, ağ donanımı gibi tüketicilere yönelik olmayan 5G ürünlerinin, bu yılın ilerleyen zamanlarında piyasaya sürüleceğini de sözlerine ekledi. Intel ayrıca bu haberi onayladı.

Apple’ın teknolojiyi entegre etmek için acele etmediği görülüyor olsa da, bu yıl 5G destekli bir iPhone telefonunun çıkıp çıkmayacağı henüz belli değil.

Verizon ve Sprint gibi operatörler ve LG ve Samsung gibi telefon üreticileri 5G teknolojisine dahil olmak için büyük çaba gösteriyor. Bir yandan Qualcomm, bu yıl çıkması planlanan 5G telefonlarda kullanılacak modemleri tedarik etmeye başladı. Apple, yonga üreticisiyle meydana gelen yasal sorunların ardından Qualcomm modemlerini kullanmayı bırakmıştı.

Apple ise bu konuya dair herhangi bir açıklama yapmadı.

Kaynak: CNET

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir