Kapat

iOS 13.3 Güncellemesi Yayınlandı!

Anasayfa
Çözüm iOS 13.3 Güncellemesi Yayınlandı!

Apple tarafında en güncel işletim sistemi olan iOS 13, yayınlandığı tarihten itibaren sıkıntılarla boğuşuyor. Bazı güncellemelerin de güvenlik, bazılarında performans sıkıntıları gösteren sistemin yeni güncellemesi yayınlandı. Genelde bu ara güncellemeler düzeltme ve iyileştirmeleri içerse de bir takım yeni özelliklerde gelebiliyor. Peki iOS 13.3 sürümünde ne gibi yenilikler geliyor?

Apple iOS 13.2 güncellemesinden altı hafta sonra iOS 13.3 güncellemesini yayınladı. iOS 13.3 güncellemesi ile gelen yeni özellikler neler?

iOS 13.3 güncellemesi, genel itibari ile iyileştirme ve düzeltmelerden oluşuyor. Bir önceki güncellemede oluşan sorunların giderilmesi için hazırlanan bu güncelleme paketine ebeveyn kontrolleri ve borsa üzerinde bazı yenilikler eklendi.

Yeni ebeveyn denetimleri çocukların kimleri telefon ve FaceTime ile arayabileceği veya kimlere mesaj gönderebileceği ile ilgili daha fazla iletişim sınırı sağlıyor. Ayrıca çocuklar için kişiler listesi, ebeveynlerin çocuklarının aygıtında görünen kişileri yönetmesini de sağlıyor. Bu sayede belirlenen liste dışında kişilere erişim engellenmiş oluyor.

iOS 13.2 sürümü ile oluşan Gmail hesaplarında ileti silmeye engel olan bir sorun ortadan kaldırıldı. Exchange hesaplarında iletilerde hatalı karakterlerin görünmesine ve gönderilen iletilerin çoğaltılmasına neden olabilen sorunlar çözümlendi.

iOS 13.3 ile düzeltilen sorunlar;

  • Boşluk tuşuna uzun süre basıldıktan sonra imlecin hareket etmesini engelleyebilen sorun çözüldü.
  • Mesajlar ile gönderilen ekran resimlerinin bulanık görünmesine neden olan sorun düzeltildi.
  • Sesli Notlar kayıtlarının diğer ses uygulamalarıyla paylaşılmaması sorununu giderildi
  • Hücresel Veri ayarlarını hatalı bir şekilde kapalı olarak gösteren bir sorunu giderildi
  • Akıllı Tersine Çevir etkinken Koyu Mod’un kapatılmasını engelleyen bir sorunu giderildi
  • Bazı kablosuz şarj aletlerinin olması gerekenden daha yavaş şarj etmesine sebep olan sorun düzeltildi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  WhatsApp Bazı Telefonlardan Desteğini Kesiyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir