Kapat

iOS 13 ile iPhone’ları bekleyen yenilikler! Güncellemeyi alacak modeller

Anasayfa
HABER iOS 13 ile iPhone’ları bekleyen yenilikler! Güncellemeyi alacak modeller

iOs 13 ile birlikte hangi yenilikler gelecek? iOS 13 ne zaman yayınlanacak? Apple çok yakın bir zamanda iOS 13 güncellemesini kullanıma sunmayı planlıyor. Özellikle XS ve XS Max modellerinde pil ömrü sorunu ile karşılaşan kullanıcılar iOS 13 sürümünde bu sorundan birazda olsa kurtulacaklar. Apple arka planda işletim sistemini zorlayan ve pil ömrünü düşüren uygulamalarda optimizasyona giderek pil ömrünü arttırmayı planlıyor.

Diğer önemli bir güncelleme ise bölünmüş ekran kullanımına olanak sağlanması olacak. İki farklı işlem ekranın ortadan bölünmesi ile birlikte aynı anda yapılabilecek, Apple bu sayede erişim kolaylığını arttırmayı planlıyor.

Bazı modellerden iOS 13 ile birlikte desteğini çekmesi beklenen Apple güncellemeyi alacak modellerin ise daha stabil çalışması için yoğun bir çaba sarf ediyor.

Apple iOS 13’ü şuanda bazı cihazlarında test ediyor. Çalışmaların bir süre daha sürmesi ve sonrasında iOS 13 güncellemesinin yayınlanması bekleniyor. iOS 13 ile birlikte baştan aşağıya bir çok özelliğin değişeceği diğer söylentiler arasında yer alıyor.

Peki iOS 13 destekleyen iPhone modelleri hangileridir? Her güncellemede kullanıcıların merak ettiği akıllardaki en büyük soru hangi modellerin güncelleme alacağı oluyor. Bu sorunuza şimdiden yanıt verelim. iOS 13 iPhone 5S ve altındaki modellere gelmeyecek yani bu güncelleme ile birlikte Apple 5S ve altındaki modellere yazılım desteğini çekiyor.

iOS 13 desteklemeyen iPhone modelleri;

→ iPhone 5S

→ iPhone 5

→ iPhone 4S

→ iPhone 4

→ iPhone 3GS

→ iPhone 3

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Telefonumdan Hiçbir Şekilde Ses Gelmiyor Ne Yapabilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir