Kapat

iOS 13: Karanlık Mod, Güncellenmiş Dizayn, Daha Akıllı Siri

Anasayfa
Güncelleme iOS 13: Karanlık Mod, Güncellenmiş Dizayn, Daha Akıllı Siri

Apple, her yıl yeni iPhone ile birlikte büyük bir iOS güncellemesi yayınlıyor. Şirket aynı zamanda yazılımın Haziran ayında geliştiriciler konferansında bir önizlemesini yapıyor. Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı (WWDC) 2019, yaklaşırken, iOS’un bir sonraki sürümünün neler yapabileceğine bir göz atalım.

Dizayn

Apple, iOS’un çalışma şeklini gerçekten değiştirebilir mi? Bu mümkün olabilir, ancak kesinlikle riskli olacaktır çünkü iOS’in ana uygulamalar ekranı, ilk sürümünden beri aynıydı. Ancak, telefonların gittikçe daha da büyüdüğü gerçeğini göz önüne alarak, Apple’ın UI/UX’i güncellemesi daha iyi olabilir.

Siri Daha Akıllı Olacak

WWDC’den önce her yıl, Apple’ın nihayet yapay ses tabanlı asistanı Siri’yi düzelteceğine dair haberler ortalığı sarıyor. Bu durum hiçbir zaman gerçekleşmese de Apple her yıl Siri’yi güncelliyor, ancak buna rağmen Siri hala rakiplerinden oldukça geride. Siri ne kadar diğerlerinden önce ortaya çıkmış olsa da, Google Asistan ve Amazon Alexa Siri’nin çok ötesinde bir performans sergiliyor.

Karanlık Mod

Bazı kaynaklardan aktarılan söylentilere ve sızıntılara göre: iOS 13’ün sistem çapında “karanlık mod” içereceği bildiriliyor. Birçok uygulama ile popüler hale gelen ve kullanıcıların her yazılımdan talep ettiği bu özellik gece okumayı ve gezinmeyi kolaylaştırıyor. Apple, “High Sierra” sürümüyle geçen yıl macOS’ta karanlık modunu tanıtmıştı. Bundan dolayı iOS için de aynı özelliği çıkarması oldukça muhtemel görünüyor.

Kaynak: iLounge

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Google Stadia Kaç Para Olacak? Ne Kadar İnternet Hızı Gerekiyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir