Kapat

iPhone 11 Pro ve Pro Max, Üçlü Kamera Sistemi ile Tanıtıldı

Anasayfa
HABER iPhone 11 Pro ve Pro Max, Üçlü Kamera Sistemi ile Tanıtıldı

Apple, 5.8-inç boyutundaki iPhone 11 Pro ve 6.5-inç boyutundaki iPhone 11 Pro Max modellerini bugün gerçekleşen etkinlikte tanıttı. Geçen seneki iPhone XS ve iPhone XS Max modellerine büyük oranda benzeyen yeni iPhone 11 Pro cihazları, gelişmiş kamera sistemi ile bu modellerden büyük oranda ayrılıyor.

Apple yöneticisi Tim Cook tarafından “en gelişmiş teknolojiyi” isteyen kullanıcılar için geliştirildiği belirtilen iPhone 11 Pro modeli; uzay grisi, yeşil, gümüş ve gold renkleri ile piyasaya sürülecek.

Geliştirilmiş bir OLED ekrana sahip olan cihazlar, 1200 nit ile daha parlak bir ekran deneyimi ve 2 milyona 1 kontrast oranı sunarken, ayrıca %15 daha az enerji kullanıyor. Ekranı Super Retina XDR olarak adlandıran Apple, bunun bir akıllı telefondaki en sağlam ekran teknolojisi olduğunu iddia ediyor.

iPhone 11 modelinde olduğu gibi, iPhone 11 Pro modelleri de, Apple’ın bir akıllı telefonda bulunan en hızlı CPU ve GPU olduğunu belirttiği A13 Bionic çipini kullanıyor.

Ayrıca Apple tarafından belirtildiği üzere 5.8-inç boyutundaki iPhone 11 Pro modeli geçen sene piyasaya sürülen XS modeline göre dört saate kadar daha fazla batarya ömrüne sahipken, bu süre iPhone 11 Pro Max ve XS Max kıyaslamasında beş saate çıkıyor.

Cihazın arka kısmını büyük oranda kaplayan kamera modülü ise 120 derece görüş alanına sahip 12-megapiksel ultra geniş kamera lens, teleobjektif lens ve geniş açılı lensten meydana geliyor.

Ayrıca kamera yazılımında da güncellemeye giden Apple, kullanıcıların gece çektikleri fotoğrafların kalitesini artırmak amacıyla Gece modunu geliştirdi.

Amerikalı kullanıcılar için iPhone 11 Pro modeli 599 dolardan ve iPhone 11 Pro Max modeli 1199 dolardan piyasaya sürülecek. Ön siparişleri 13 Eylül’de alınacak olan cihazların teslimatına 20 Eylül’de başlanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  15 Saniyede Apple Store'u Soydular!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir