Kapat

IPhone 12’nin Çıkışı Ertelenmiş Olabilir

Anasayfa
HABER IPhone 12’nin Çıkışı Ertelenmiş Olabilir

Hakkında söylentiler çıkan ve iPhone 9 olarak nitelendirilen iPhone SE 2’nin seri üretimine başlandığı iddia edilirken, iPhone 12’nin çıkışının gecikeceği belirtildi.

Geçtiğimiz aylarda iPhone SE 2 hakkında ortaya çıkan sızıntılarda, cihazın iPhone 8 tasarımına benzer bir tasarıma sahip olacağı ve 2020 seviyesinde modern donanımlar kullanacağı iddia edildi. Şu anda iPhone 8’de kullanılan A11 Bionic yerine, iPhone SE 2’nin A13 Bionic model işlemci kullanması bekleniyor.

Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altında almadan önce cihazın Şubat ayında üretime gireceği ve Mart’ta piyasaya sürüleceği belirtilmişti. Ancak salgından dolayı Apple’ın Çin’de üretimi durdurması sebebiyle iPhone SE 2’nin ne zaman piyasaya sürüleceği henüz belli değil.

Analist Jon Prosser tarafından paylaşılan bilgilerde cihazın üretimine başlandığı iddia edilirken, iPhone 12’nin çıkışının çok büyük ihtimalle ertelendiği ve Kasım’a kadar çıkış yapmayabileceği belirtildi.

Genellikle yıllık akıllı telefon duyurularını Eylül ayında gerçekleştirilen Apple’ın, bu sene koronavirüs sebebiyle iPhone 12’nin çıkışını erteleyeceği belirtiliyor.

Seri üretime geçtiği belirtilen iPhone SE 2’nin ise yakında duyurulabileceği ihtimaller arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Apple iPhone siyah ekran | donma sorunu çözümü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir