Kapat

iPhone 2020 Yılında Sadece OLED Ekran Kullanacak

Anasayfa
HABER iPhone 2020 Yılında Sadece OLED Ekran Kullanacak

The Wall Street Journal tarafından aktarılan bir habere göre, Apple önümüzdeki yılda iPhone telefonları için LCD teknolojisini terk edecek.

Haberlere göre ekran teknolojisinin masrafları azaltılarak daha fazla insan için cihazı uygun hale getirmek amaçlanıyor. Apple’ın amiral gemisini daha görülebilir hale getirmek amacıyla bütçeden kesinti yapıp yapmadığı bilinmese de, XR modeli şirketin tam olarak beklentilerini karşılayamadı.

Apple hayal kırıklığına dair bir yorum yapmadı ve daha ucuz olan cihaz modelinin Ekim ayındaki çıkışından beri en popüler iPhone olduğunu belirtti. Ancak telefon satışları sadece Apple ile alakalı olmayacak şekilde Dünya çapında azalma gösteriyor.

Şirket, ilerlemenin kaçınılmaz bir sonucu olarak son teknolojiye geçiş yapacak olsa da bu yılın sonlarında LCD destekli bir XR modeli çıkarması bekleniyor. Rakiplerinden çoğu ise bu yıl katlanabilir telefon alanında cihazlar çıkaracak olsa bile bu teknolojinin yakın zamanda sıradan hale gelmesi biraz zor görünüyor.

Apple ayrıca 2020 yılında 5G iPhone modelini çıkaracak. Şirket 5G telefonlar konusunda rakiplerine göre biraz daha yavaş hareket ediyor gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  BitConnect ( BCC ) Coin nedir? Geleceği var mı? Yatırım...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir