Kapat

iPhone 7 Plus & 8 Plus Portre Modu Sorunu [ÇÖZÜLDÜ]

Anasayfa
Çözüm iPhone 7 Plus & 8 Plus Portre Modu Sorunu [ÇÖZÜLDÜ]

Apple iPhone 7 Plus ve iPhone 8 Plus modelerinde yakın zamanda sıkça rastlanan portre modu sorunu çok can sıkıcı bir hal almaya başladı. Forum siteleri ve Apple destek bölümü portre modunda yaşanan bu sorunla çalkalanıyor. Şikayetlere konu olan başlıklar “iPhone 7 Plus portre modu çalışmıyor, iPhone 8 Plus portre modu çalışmıyor” oldu.

Apple, iPhone 7 Plus ve iPhone 8 Plus modellerinde yaşanan portre modu sorunu ile alakalı henüz net bir açıklama yapmazken yayınlanan bir güncellemede iPhone 7 Plus modelindeki portre modu sorununun düzeltildiği açıklandı.

Sadece eski cihazlarda değil kapalı kutu yeni satın alınan cihazlarda da sıkça rastlanmaya başlayan portre modu sorununu incelediğimizde durumun tamamen yazılımsal olduğunu söylememiz gerekiyor. Cihazlarda portre moduna geçildiğinde iPhone portre modu özelliklerinin hiçbiri aktif olmuyor ancak temelde portre modu geçişi yapılıyor.

iPhone 7 Plus ve iPhone 8 Plus portre modu sorunu ile alakalı cihazı servise götürdüğünüzde yazılım güncellemesi ile sorun çözülüyor değişim ve iade için servise gitmeniz sadece zaman kaybı olacaktır. Bir sonraki güncellemede sorun tamamen ortadan kalkacaktır. Nitekim şirketten bu yönde haberler sızdırıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Apple, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus Modellerini Ücretsiz Tamir Edecek!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir