Kapat

iPhone Şarj Bildirim Sesi Nasıl Değiştirilir? (iOS 14)

Anasayfa
Çözüm iPhone Şarj Bildirim Sesi Nasıl Değiştirilir? (iOS 14)

Telefonunuzu şarja taktığınız zaman istediğiniz sesi ayarlayabileceğinizi biliyor muydunuz? Geçtiğimiz haftalarda Apple tarafından yayınlanan iOS 14 güncellemesi ile birlikte iPhone cihazlar şarja takıldığında istenilen sesi ayarlamak mümkün hale geldi. Şarj bildirim sesini değiştirmek için yapmanız gerekenler ise oldukça basit. Bu rehberimiz sayesinde telefonunuz şarja takıldığında Siri’ye sizin belirlediğiniz herhangi bir şeyi söyletebileceksiniz.

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan iOS 14, yeni ekran görüntüsü alma tekniği, MeMoji güncellemeleri ve ilginç widget temaları gibi dikkat çekici birçok özelliği kullanıcıların huzuruna sundu. Bu özelliklerden bir tanesi de iPhone cihazları şarja takıldığı zaman bildirim sesi ayarlayabilmek.

Şarj Bildirim Özelliği Nedir?

Bu özellik ile iPhone cihazları şarja takıldığı zaman Siri’ye herhangi bir şeyi söyletmek mümkün. Yeni iOS 14 güncellemesi ile gelen bu özellik sayesinde telefonların şarj olup olmadığını sadece duyarak anlamak mümkün hale geldi.

Ayarladığınız metin seslendirilmesi ile telefonunuz şarja takıldığında veya şarjdan çıkarıldığında sesli olarak durumdan haberdar olabileceksiniz.

Şarj Bildirim Özelliği Ayarlama Adımları

 1. Telefonunuzun menüsünde “Kestirmeler” uygulamasını bulun ve açın. Sonrasında alt kısımda yer alan “Otomasyon” seçeneğine dokunun.
 2. “Kişisel Otomasyon Yarat” seçeneğini seçin ve sonrasında çıkan seçenekler arasından “Şarj Aleti” seçeneğini seçin.
 3. Sonraki ekranda “Bağlıyken” seçeneğini seçin. (Böylece telefonuz şarja takıldığı zaman otomasyon aktif hale gelecek.)
 4. Sağ üstteki “Sonraki” seçeneğine dokunun.
 5. “İşlem Ekle” seçeneğini seçin.
 6. Arama yerine “Metni Seslendir” yazın ve çıkan özelliği seçin.
 7. Çıkan ekrana seslendirilmesini istediğiniz metni yazın. Cihazınız şarja takıldığında yazdığınız metin Siri tarafından seslendirilecek.
 8. Sağ üstteki “Sonraki” seçeneğine dokunun.
 9. “Çalıştırılmadan Önce Sor” özelliğini kapalı hale getirin.
 10. “Bitti” seçeneğine dokunun.

Not: Eğer telefonunuz şarjdan çıkarıldığı zaman da metin seslendirilmesini aktif hale getirmek istiyorsanız, 3. adımda “Bağlı Değilken” seçeneğini seçerek farklı bir otomasyon oluşturun. (Var olan otomasyonu silmeyin.)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  "A javascript error occurred in the main process" Hatası [ÇÖZÜLDÜ]

“iPhone Şarj Bildirim Sesi Nasıl Değiştirilir? (iOS 14)” üzerine 2 yorum

 1. merve says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir