Kapat

iPhone’a yeni bir yüz tanıma yöntemi!

Anasayfa
HABER iPhone’a yeni bir yüz tanıma yöntemi!

Apple’ın aldığı yeni bir patent, gelecek İPhone’ların güvenliğini sağlamak için klasik yüz tanıma teknolojisinden daha pratik bir yöntemin habercisidir.

İPhone 8 olarak isimlendirileceği varsayılan gelecek iPhone için yeni iddialar gelmeye devam ediyor. Apple’ın sessiz sedasız aldığı patentleri ortaya çıkartmak için durmaksızın uğraşan Apple takipçileri, şimdi de yeni nesil iPhone’larda parmak izi sensörüne ek olarak kullanılması muhtemel olan bir yüz tanıma Teknolojisinin patentine ulaştılar.

AppleInsider’ın denk geldiği, “Bir cihazı yüz tanıma ile kilitlemek ve açmak” isimli patent, 2016 Bağdat caddesi escortlar yılında Amerikan Patent ve Marka Ofisi tarafından yayınlanmış durumda. Söz konusu patent, 2015 yılında alınmış bir başka patente güncelleme olarak getirilmiş gibi görünüyor. Apple’ın yüz tanıma ile ilgili yaptığı ilk patent başvurusunun izleri ise 2012’ye dek sürülebiliyor.

Temel fikir eskiden olduğu gibi, iPhone’un ön kamerasını kullanarak bir yüzü algılaması ve tanıması, eğer tanıdığı yüz sahibine aitse cihazın kilidini açması.

Yüz tanıma teknolojisi şu an birçok cihaz da var olsa da, kullanıcıların ilk tercihi olabilecek Konuşmalı türkçe sex izle bir hızda ve doğrulukta çalışmadıkları için tercih edilmedikleri de istatistiklerle ortaya konuyor. Apple’ın bugüne kadar birçok özelliği cihazlarına getirmek için rakibi olan markalara göre daha temkinli hareket ettiği biliniyor. iPhone 5’le birlikte parmak izi sensörü geldiğinde, rakipleri onu zaten kullanıyordu. Ancak iPhone’la birlikte sensöre hız ve tercih edilebilirlik anlamında yeni bir standart geldiği de teknoloji analistlerinin kabul ettiği bir gerçek. Geç olsun güç olmasın mantığıyla, Apple’ın yüz tanıma teknolojisinde de hız hamlesini uygulayabileceği konuşuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  YouTube 'Dislike' Butonunu Kaldırabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir