Kapat

İran’dan Instagram’a Erişim Engeli!

Anasayfa
HABER İran’dan Instagram’a Erişim Engeli!

İnternet erişim engellemeleri ile sürekli gündeme gelen İran’da bir sosyal paylaşım platformu daha yasaklandı! Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinin yasak olduğu İran’da yargı, Instagram’a da erişim engeli getirme kararı aldı.

İran Başsavcı Yardımcısı Cevad Cavidniya, yargının Instagram’a erişim engeli kararı aldığını ancak henüz uygulanmadığını söyledi.

Cavidniya, hükümetin söz konusu platformun içeriğini akıllı filtreleme kullanarak kısıtlama sözü verdiğini ancak yüksek maliyetlere rağmen sonuç alınamadığını belirtti.

Başsavcı Yardımcısı Cavidniya, “Şu anda bu platforma erişim engeli getirmek için gerekli yargı kararı var. Siber Alem Yüksek Konseyi’nin çoğunluğunun görüşü de bu platformun kapatılması yönünde” dedi. Cavidniya konuşmasının devamında “Konsey yönetmeliğine riayet edilmediği için yargı tek taraflı adım atabilir ancak bu alanda ortak bir anlayışın oluşmasını bekliyoruz. Beklemenin faydası olmadığını gördüğümüzde İran Başsavcılığı gerekli adımı atacaktır” ifadesini kullandı.

Hükümet tarafından kısa sürede gerekli adımlar atılmazsa yargı kararı devreye girecektir. Platform İran üzerinde hala kullanılabiliyor ancak çıkan kararın yakında yürürlüğe girmesi ve Instagram’a erişimin yasaklanması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  TikTok Özel "Onaylanmış Hesap" Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir