Kapat

İspanyol Polisi Drone’lar İle “Evinizde Kalın” Uyarısı Yapıyor

Anasayfa
HABER İspanyol Polisi Drone’lar İle “Evinizde Kalın” Uyarısı Yapıyor

İspanyol polisi insanları evde kalmaları konusunda uyarmak için ‘drone’ları kullanıyor. Koronavirüs vakalarında büyük bir artış gözlemleyen İspanya hükümeti, geçtiğimiz günlerde olağanüstü hal ilan ederek vatandaşların zorunlu haller dışında dışarı çıkmasını yasakladı.

BBC News tarafından Pazar günü yayınlanan görüntülerde polisin ıssız Madrid sokaklarında ‘drone’lar ile gözlem yaptığı görülüyor. Polisler tarafından kontrol edilen ‘drone’lar, sokaklarda uyarı mesajları yayınlıyor.

Aşağıdan izleyebileceğiniz videoda, bir memur, insanların halka açık parkları boşaltması ve eve dönmesi gerektiği konusunda uyarı yapıyor.

Dünya Sağlık Örgütü rakamlarına göre, İspanya’da 15 Mart itibariyle 7.700’den fazla koronavirüs vakası görülürken 288 ölüm yaşandı.

Vakalarda görülen bu artışla beraber, Başbakan Pedro Sanchez Cuma günü olağanüstü hal ilan etme kararı verdi. Halihazırda İtalya’da uygulanan zorunlu haller dışında sokağa çıkma yasağı, 47 milyon nüfusa sahip İspanya’da da uygulamaya konuldu.

Dünya çapında COVID-19’dan ölüm sayısı 6.500’ü geçerken, Çin’de yeni vaka sayısında önemli bir azalma yaşanıyor.

İspanya salgını azaltmak için Çin’e benzer şekilde insansız hava araçları, robotlar ve yüz tanıma yazılımları kullanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Black Friday 'Kara Cuma' indirimleri ne zaman başlayacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir