Kapat

İsrail, Karantinadaki Vatandaşlarını Takip Etmek İçin Cep Telefonlarını Kullanıyor

Anasayfa
HABER İsrail, Karantinadaki Vatandaşlarını Takip Etmek İçin Cep Telefonlarını Kullanıyor

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu tarafından onaylanan yeni bir kararla birlikte, koronavirüs teşhisi konmuş olan hastaların karantina kurallarını uyup uymadığını kontrol etmek amacıyla, vatandaşların telefonlarının bir casus yazılımla takip edileceğini bildirdi.

Netanyahu, Shin Bet olarak da bilinen İsrail Güvenlik Servisi’nin, hareketlerini izlemek için hastaların cep telefonlarına müdahale etmesine izin verdiğini açıkladı.

COVID-19 olarak adlandırılan yeni koronavirüs türü, şu ana kadar 110’dan fazla ülkeye yayıldı ve 7000’den fazla insanı öldürdü. İsrail’de ise vaka sayısı şu ana kadar 313 olarak bildirildi.

Netanyahu, Cumartesi gecesi televizyonda yaptığı açıklamalarda, yeni gözetim tedbirlerinin ülke için bir standart haline geleceğini aktardı. Netanyahu ayrıca, İsrail’in gelişmiş dijital casusluk araçlarının, koronavirüs bulaşmış İsraillileri izlemek için kullanılacağını söyledi.

Söz konusu tedbir ile beraber hükümet, koronavirüs ile enfekte olmuş vatandaşların başkalarıyla temas etmemesini sağlarken, vatandaşların karantina kurallarına uyduğundan emin olmak istiyor.

Netanyahu, yeni önlemlerin “basit olmayacağını” vurguladı ve “önümüzdeki birkaç gün içinde” uygulanacağını söyledi. Ayrıca hastalığın yayılımını önlemek için vatandaşların birbirlerinden iki metre uzakta kalmasını tavsiye etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Amerika'da Bir Kadın Raflara Öksürerek 35,000 Dolarlık Gıdanın Çöpe Gitmesine Sebep Oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir