Kapat

İstanbul’da AVM’ler bayramda kapalı mı?

Anasayfa
HABER İstanbul’da AVM’ler bayramda kapalı mı?

Ankara Valiliği Ticaret İl Müdürlüğü tarafından 6585 Sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkındaki Kanunun 13’üncü maddesi kapsamında alınan kararda, Ankara sınırlarında bulunan bütün alışveriş merkezlerinin sabah 10.00 ve akşam 22.00 saatleri arasında faaliyet göstereceği belirtilerek, "Alışveriş merkezleri Ramazan ve Kurban Bayramı’nın 1’inci günü ile her yıl 1 Ocak gününde kapalı olacaktır."Açılış ve kapanış saatleri konusunda gerekli denetimler Ticaret İl Müdürlüğü ve ilçe kaymakamlıkları tarafından yapılacaktır. Belirlenen çalışma saatlerine uymayan alışveriş merkezleri hakkında 6585 sayılı kanunun hükümleri çerçevesinde idari para cezası uygulanacaktır" denildi.

Bu gelişmelerin ardından diğer büyük şehirlerde AVM'lerin bayramın 1. günü kapatılması ile alakalı olarak yüzlerce gönderi paylaşıldı. Özellikle İstanbul'da bayramın birinci günü AVM'lerin kapatılıp kapatılmayacağı büyük merak konusu olmuş durumda. Ancak Valilikten şu saatlere kadar bu konuda herhangi bir açıklama yapılmadı.

İstanbul Valiliği konu ile alakalı bir değişiklik yapmaz ise Ramazan Bayramının birinci günü İstanbul'da bulunan tüm AVM'ler açık olacak çalışma saatleri AVM yönteiminin kararına göre değişiklik gösterebiliyor. İstanbul'da AVM'ler bayramın ilk günü 12:00 – 22:00 yada 13:00 – 22:00 Saatleri arasında hizmet veriyorlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir