Kapat

İtalya’da “Pokémon Go” Oynamak İçin Sokağa Çıkan Adama Ceza Verildi

Anasayfa
HABER İtalya’da “Pokémon Go” Oynamak İçin Sokağa Çıkan Adama Ceza Verildi

İtalya’da Pokémon avlamak için sokağa çıkan bir adam polis memurları tarafından durduruldu. Polislere “Pokémon avlamam gerekiyor.” diyen 31 yaşındaki adama, koronavirüs nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasağını çiğnediği için ceza verildi.

İtalyan gazetesi Leggo tarafından aktarılan habere göre, Kuzey İtalya’da San Fermo şehrinde kızıyla beraber dışarıda olan adamı polisler durdurdu.

Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağına uyması gerektiği belirtilen adam, polisler tarafından yöneltilen sorulara “Pokémon avlamam gerekiyor.” şeklinde cevap verdi. Adama yasağı çiğnediği gerekçesiyle ceza verildi.

Asya dışında koronavirüsün en yıkıcı etkilerini gören ülke İtalya oldu. Ülkedeki koronavirüs kaynaklı ölüm sayısı 3400’e yükselirken, toplam vaka sayısı 41 bine ulaştı. Virüsün yayılımını yavaşlatmak için çeşitli önlemler alan İtalyan hükümeti, ülkede sokağa çıkma yasağını devreye soktu. Tüm sosyal aktivitelerin iptal edildiği ülkede, vatandaşların 18:00’den sonra sokağa çıkması yasaklandı.

Ülkemizde de dün yapılan açıklamalardan öğrenildiği üzere vaka sayısı 359’a yükselirken, koronavirüs sebebiyle ölen sayısı 4’e ulaştı.

İçişleri Bakanlığı tarafından çeşitli mekanların geçici olarak kapatılması yönünde genelge yayınlanırken, okullara da ara verildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Viberate ( VIB ) Coin nedir? Geleceği var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir