Kapat

Jack Dorsey: “Bitcoin internet ideallerine uygundur ve harika bir markadır”

Anasayfa
Blockchain Jack Dorsey: “Bitcoin internet ideallerine uygundur ve harika bir markadır”

Dijital para birimlerinin atası olarak kabul edilen Bitcoin için 2018 yılı hüsranla sonuçlansa da çoğu yatırımcı ve ekonomist Bitcoin’e hala çok güveniyor. 2017 yılının aralık ayında 20 bin doları zorlayan Bitcoin’in değeri bugün 3500 dolar civarında seyrediyor.

Twitter CEO’su Jack Dorsey de Bitcoin’e güvenen insanlar arasında yer alıyor. Teknoloji sektöründeki isimlerden Bitcoin’e destek görmek ise oldukça şaşırtıcı karşılanıyor. Twitter CEO’su Jack Dorsey’e göre Bitcoin, paranın geleceğini temsil ediyor.

Jack Dorsey, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Onu yatırım olarak görmüyorum. O bir para birimi.” ifadesini kullandı. Bitcoin hayranlarından gelen mesajlar üzerine fikirlerini açıklayan Dorsey,  açıklamasında “Bitcoin dayanıklıdır. Bitcoin ilkelidir. Bitcoin internet ideallerine uygundur ve harika bir markadır.” ifadesini kullandı. Jack Dorsey’e göre Bitcoin, “muhtemelen yakında para birimi olacak.”

Jack Dorsey, açıklamasında elinde bulunan tek kripto para biriminin Bitcoin olduğunu da belirtti.

Dorsey birçok ünlü yatırımcı gibi daha önce de Bitcoin için destek açıklamaları yapmıştı. Bu yıl Bitcoin hakkında bir çok iddia edildi ancak henüz beklenen çıkış yakalanamadı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  2018'in en iddialı kripto paraları!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir