Kapat

Japon Kripto Para Borsası Hacklendi!

Anasayfa
HABER Japon Kripto Para Borsası Hacklendi!

Japonya merkezli kripto para borsası Zaif hacklendi. Yaklaşık 60 milyon dolar değerinde BitcoinBitcoin Cash ve Monacoin çalan hackerlar borsanın bir süre kullanılmasınıda engellediler.

Hackerlar bir hafta içerisinde borsa üzerinde keşif yaparak en az hareketlilik olan hesapları yavaş yavaş boşaltmaya başladılar. Hafta sonuna kadar yaklaşık 60 milyon dolar değerinde kripto para hackerların hesabına aktarılmış oldu. Siteye bir süreliğine erişim sağlanmaması sonrasında kullanıcıların hesaplarındaki onay dışı hareketlilik hackerları açığa verdi ancak iş işten geçmişti.

Güvenlik zafiyeti bulunan bir işletim sistemine sahip sunucu üzerinden kripto para cüzdanlarına erişim sağlamayı başaran hackerların büyük vurgununun ardından, sitedeki bütün kripto para işlemleri geçici olarak durduruldu.

Bu saldırı, Japon kripto para borsalarına yapılan ilk saldırı değil. Yaklaşık 1 sene önce yine Japonya merkezli Coincheck isimli kripto para borsası hacklenerek 535 milyon dolara yakın kripto para çalınmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir