Kapat

Japon Milyarder Serveti Sayesinde Twitter’da En Çok Retweetlenen Gönderiye Sahip Oldu

Anasayfa
HABER Japon Milyarder Serveti Sayesinde Twitter’da En Çok Retweetlenen Gönderiye Sahip Oldu

Japonya’nın en zengin 18. insanı olan ve ilginç bir geçmişe sahip olan Japon milyarder Yusaku Maezawa’nın 3 milyar dolarlık bir serveti bulunuyor. Ayrıca birkaç ay önce Elon Musk’ın SpaceX şirketi tarafından Ay’ın etrafına gerçekleştirilen roket fırlatılışında da ilk yolcu olma ünvanını taşıyor. Japon milyarder şu anda Twittter üzerinde en çok retweetlenen gönderinin sahibi. Ancak bunda servetinin önemli bir rolü var.

Japon çevrimiçi giyim perakendecisi Zozotown’un kurucusu olan Maezawa, 5 Ocak’ta attığı tweet’te firmasının tatil döneminde 10 milyar yen (92.4 milyon $) değerinde satış yaptığını açıkladı. Maezawa teşekkür etmek amacıyla,  rastgele seçilen 100 kişiye 1 milyon yen (9,200 $) vereceğine söz verdi. Kazanma şansını yakalamak için, kullanıcılardan onu takip etmelerini ve gönderiyi retweetlemelerini istedi.

Bu gönderi yaklaşık olarak 5.54 milyon kere retweetlendi. Daha önce Amerika’da ünlü fast-food zinciri Wendy’den bir yıl boyunca bedava tavuk nugget kazanmak isteyen bir genç Twitter üzerinden başlattığı kampanyada 3.5 milyon retweet elde etmişti. Ayrıca 2014 yılında çekilen ve Oscar ödülleri sırasında çekilen selfie ise internete damga vurarak 3.3 milyon retweet almıştı.

Japon milyarder sadece birkaç günde 500 bin olan takipçi sayısını 5.1 milyona çıkarmayı başardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir