Kapat

Japon Siber Güvenlik Bakanı: “Daha Önce Hiç Bilgisayar Kullanmadım”

Anasayfa
HABER Japon Siber Güvenlik Bakanı: “Daha Önce Hiç Bilgisayar Kullanmadım”

Dünya üzerinde bilgisayar kullanmayan birçok insan bulunuyor. Ancak bu insanlardan biri olan Yoshitaka Sakurada, Japonya’nın Siber Güvenliğinden sorumlu bir devlet bakanı. Meclisteki bir gensoru sırasında hiçbir zaman bir bilgisayara ihtiyacı olmadığını söyleyen Sakurada, teknoloji hakkındaki temel soruları cevaplamada da zorlandı.

“25 yaşımdan beri bağımsız bir şekilde kendi işimi yapıyorum” şeklinde aktaran Sakurada, bilgisayar kullanımının zorunlu olduğu bir durumda ise “çalışanlarını veya sekreterlerini çağırarak” işleri onlara yaptırdığını söyledi.

Bir milletvekili tarafından “nükleer güç tesislerinde USB sürücü kullanımı” üzerine sorulan bir soruyu ise anlamayan Sakurada, “detayları bilmiyorum” olarak cevap verdi. “Sorunuza bir uzmanın cevap vermesi daha uygun olur” şeklinde devam eden Sakurada’ya mecliste tepki yağdı.

Diğer bir milletvekili olan Masato Imai, “Hayatında daha önce bilgisayar kullanmamış birinin ülkenin Siber Güvenliğinden sorumlu olmasını aklım almıyor” şeklinde açıklama yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  13 Yaşındaki Japon Kız Paylaştığı Kod Yüzünden Tutuklandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir