Kapat

Japonya’da Uçan Araba Dönemi Yaklaşıyor!

Anasayfa
HABER Japonya’da Uçan Araba Dönemi Yaklaşıyor!

Büyük şehirlerin en büyük sıkıntısı şüphesiz trafik sorunu diyebiliriz. Büyük şehirlerde yaşayan insanların çoğunluğu günde en az 2 saatini trafikte geçiriyor. Ülkemizde ve dünyada trafik sorununu çözmek yada azaltmak için yüzlerce proje geliştirilse de hiçbiri trafik sorununu tamamen ortadan kaldırmaya yetmiyor.

Trafik sorununa çözüm olarak gösterilen bir zamanların hayali uçan arabalar son zamanlarda çok daha fazla dile getirilmeye başlandı. Keza dünyada trafik sıkışıklığı sorunu her geçen gün artmaya devam ediyor.

Istanbul, Tokyo ve New York gibi megapollerde yaşanan trafik sorununa çözüm üretmeye çalışan Japon Skydrive adlı bir şirket, geçtiğimiz günlerde bu yıl içinde test edip 2020’de insanlı uçan araçlar pazarına sokmayı planladığı” dünyanın en küçük uçan arabası” VTOL’ü tanıttı.

VTOL incelendiğinde dikey şekilde kalkıp inebilen bir araç yani ilk bakışta iki kişilik bir drone’u andırıyor. VTOL aracının temel özelliklerine bakıldığında 8 motoru ve sabit kanatları var. VTOL elektrikli arabaya benzer şekilde 10-15 dakikada dolabilen ve 2-3 saat kullanılabilen bataryaya sahip ve olabildiğince sessiz çalışıyor.

VTOL otonom uçabildiği gibi istenirse bir pilot tarafından da yönetilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Facebook ve Instagram yaşı tutmayanların hesabını kapatıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir