Kapat

KADES Uygulaması Nedir? Emniyet Genel Müdürlüğünden “Kadın Destek” Uygulaması

Anasayfa
Uygulama KADES Uygulaması Nedir? Emniyet Genel Müdürlüğünden “Kadın Destek” Uygulaması

Ülkemizde gittikçe artan kadın cinayetlerine karşı önlem almak amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen “KADES – Kadın Destek”, kadınların tehlikeli bir durum karşısında tek bir butonla polisten yardım almasını sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir uygulamadır.

Oldukça sade bir arayüze sahip olan uygulamaya kayıt olduktan sonra polisten yardım almanızı gerektiren bir durumla karşı karşıya kaldığınız zaman “Yardım İste” butonuna tıklayabilir ve anlık olarak ihbarınızı iletebilirsiniz. Uygulama yüklenirken konumunuzu görüntüleme izni istediğinden dolayı, ihbarı iletirken bulunduğunuz konum yüksek bir doğruluk payıyla polis merkezine iletilir.

KADES – Kadın Destek uygulamasını cihazınıza yüklemek ve kullanmak için aşağıdaki adımları takip edin:

  • Aşağıdaki bağlantılardan Android veya iOS cihazınız için uygulamayı indirin.
KADES
KADES
Price: Free
‎KADES
‎KADES
Price: Free
  • Uygulamayı yükledikten sonra ilk olarak yetkililerin size daha kolay bir şekilde ulaşmasını sağlamak amacıyla kimlik numarası, ad-soyad gibi bilgilerinizi gerekli alanlara girin.
  • Gerekli bilgileri doldurduktan sonra cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu uygulamanın SMS Doğrulama sayfasında girerek kayıt işlemini tamamlayın.
  • Tüm bu işlemlerden sonra tehlikeli bir durumla karşı karşıya kaldığınız zaman uygulamanın anasayfasında yer alan “Yardım İste” butonuna dokunarak polis merkezine haber verebilir ve polis memurlarının bulunduğunuz konuma gelmesini sağlayabilirsiniz.

7 Şubat 2019 tarihinde çıkarılan KADES uygulaması şu ana kadar 50.000+ kez indirilmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Google Titan Projesine Son Verdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir