Kapat

Kim Beni Nasıl Kaydetmiş Nasıl Öğrenirim

Anasayfa
HABER Kim Beni Nasıl Kaydetmiş Nasıl Öğrenirim

Hepimizin rehberinde yüzlerce kişi kayıtlı, yeni gelişen akıllı telefon modelleri ve işletim sistemleri ile kişi kaydetme bilgilerinde sınırlar çok daha büyüdü. Artık kısacık karakter sınırlamaları, bilgi sınırlamaları yok. Herhangi bir kişiyi akıllı telefonunuzun rehberine uzun isimler ile iş yerinden adres bilgilerine kadar, mail adresinden Fax adreslerine kadar her türlü detaylı bilgili kaydedebiliyorsunuz. Ancak hepimizin de merak ettiği bir şey var, acaba en yakın arkadaşım beni nasıl kaydetti veya iş yerindeki arkadaşım beni rehberinde nasıl adlandırdı? Bu meraktan dolayı günümüzde onlarca mobil uygulama var, bunlar sayesinde kim sizi rehberine nasıl kaydetmiş çok rahat bir şekilde öğrenebiliyorsunuz.

Uygulama İle Kim Beni Nasıl Kaydetmiş Nasıl Öğrenirim?

Hem Android hem de iOS işletim sistemleri uygulama marketlerinde şu sıralar onlarca uygulama yer almaktadır. Peki, bu işlem nasıl yapılır? Bunların hemen hemen hepsini ücretsiz bir şekilde akıllı telefonunuza yükleyebilirsiniz. Yükledikten sonra sizden bazı şartları kabul etmenizi ve sözleşme kabulü isteyecektir, ayrıca rehberinize de erişim izni istemektedir. Tüm bu izin işlemlerini tamamladıktan sonra rehberinizde yer alan birçok kişinin sizin numaranızı nasıl kaydettiğini rahatlıkla görebilirsiniz. Bunun için telefon numaranızı tam bir şekilde arama yapmanız gerekmektedir. Dilerseniz bir başka telefon numarasını da kim nasıl kaydetmiş öğrenebilirsiniz. Birçok uygulama nasıl adlandırılarak kaydedildiğini gösteriyor ancak bunu kimin yaptığını yani kimin rehberinde bu isim ile yer aldığınızı söylemiyor, bu konuda bir gizlilik var.

Uygulamalar Güvenli Mi?

Bu tarz uygulamalar özellikle birkaç senedir birçok uygulama marketi, sosyal medya mecraları ile insanların aklına kazınmaya başladı. Özellikle bir dönem bazı uygulamalar haber kaynaklarına kadar düştü ve günlerce konuşuldu. Çünkü tartışılan şey bu uygulamaların gizliliği koruyup korumadığı ve diğer size kabul ettirdiği şartlar. Sonuçta bu uygulamayı yükledikten ve tüm şartlarını kabul ettikten sonra arka planda tüm rehberinize erişmiş ve kendi veri tabanı ile paylaşmış oluyor. Zaten bu da çalışma mantığını temsil ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Wi-Fi 6 Nedir? Ne Zaman Çıkacak?

Bu Uygulamalar Nasıl Çalışıyor?

Bu tarz programların çalışma mantığı neredeyse tamamıyla aynı. Uygulamayı yüklediniz, tüm şartları kabul ettiniz ve kullanmaya başladınız. İşte bu andan itibaren rehberinizdeki her bir kişi her bir bilgisi ile kendi veri tabanlarına aktarışmış oldu. Bundan dolayı da onlarca yüzlerce belki de binlerce kişinin rehberlerine erişmiş oldular ve kendi veri tabanlarına numaraları, bilgileri, isimleri kaydettiler. Böylelikle siz bir numara aradığınızda onlar kendi veri tabanlarına bakıyor, hali hazırda bir kayıt varsa onu önünüze getiriyor. Yani sizin numaranızı birisinin nasıl kaydettiğini öğrenmeniz için o kişilerin de bu programı kullanıyor olması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir