Kapat

Kindle’da ePub Kitaplar Nasıl Okunur? EPub Nasıl Dönüştürülür?

Anasayfa
Çözüm Kindle’da ePub Kitaplar Nasıl Okunur? EPub Nasıl Dönüştürülür?

Ülkemizde henüz Amazon tarafından resmi olarak satışa sunulmayan Kindle, rakiplerine kıyasla en başarılı e-kitap okuyucu olarak dikkatleri çekiyor. Ülkemizde de büyük bir kullanıcı kitlesi bulunan Kindle, e-kitaplar için yalnızca belirli dosya türlerini desteklediğinden dolayı, ePub uzantılı kitaplara sahip kullanıcılar bu kitapları Kindle cihazlarında okumakta sorun yaşıyor. Eğer sahip olduğunuz ePub uzantılı kitabı Kindle cihazınızda nasıl okuyacağınızı merak ediyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

EPub Uzantısı Kindle İçin Nasıl Dönüştürülür? (PC Gerektirir)

EPub uzantılı kitapları dönüştürmek için Calibre isimli programa ihtiyaç duyulmaktadır. Calibre programını kendi web sitesinden indirebilirsiniz. Programı bilgisayarınıza yükledikten sonra aşağıdaki adımları takip edin.

  • Calibre programını çalıştırın.
  • Sol üstte yer alan “Ekle” butonuna tıklayın ve eklemek istediğiniz ePub uzantılı kitabı seçin.
  • Calibre kütüphanesine eklenen kitabın üzerine tıklayın ve sonrasında üst kısımda bulunan “Dönüştür” butonuna tıklayın.
  • Karşınıza Calibre dönüşüm ekranı çıktığında sağ kısımda bulunan “Çıktı biçimi” seçeneğine tıklayın ve “MOBI” seçeneğini seçin. Aynı zamanda AZW3 uzantısı da Kindle cihazlarda çalışmaktadır. İki seçenekten herhangi birini seçebilirsiniz.
  • Sonrasında sağ altta yer alan “Tamam” butonuna tıklayarak dönüştürme işlemini tamamlayabilirsiniz.

  • Dönüştürülen kitabı bulmak için kütüphanede kitabı seçin ve sağdaki menüden “Açmak için tıkla” seçeneğine tıklayın. Bulunan klasördeki “MOBI” uzantılı dosyayı direkt olarak Kindle cihazınıza atabilirsiniz. 
  • Kitap dosyasını direkt olarak USB bağlantısı ile atabileceğiniz gibi, e-posta yoluyla da Kindle cihazınıza yollayabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Akıllı telefonlarda uygulamaları şifreleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir