Kapat

Kısa Çalışma Ödeneği İçin Bakan’dan Uyarı: Bilgilerinizi Paylaşmayın!

Anasayfa
HABER Kısa Çalışma Ödeneği İçin Bakan’dan Uyarı: Bilgilerinizi Paylaşmayın!

Koronavirüs sonrası başlatılan Kısa Çalışma Ödeneği ve çeşitli yardım kampanyalarını fırsat bilen bazı kişi ve web sitelerinin kişisel verileri topladığı tespit edildi.Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yapılan çalışmalarda kişisel verilerin kesinlikle üçüncü taraflar ile paylaşılmaması ve bilgileri kötü amaçlı kullanabilecek kişi ve web sitelerine karşı dikkatli olması konusunda vatandaşları uyardı.

Kısa Çalışma Ödeneği başvuru ve takibi için İŞKUR resmi web sitesi ve e-Devlet kapısı dışında herhangi bir başvuru ve takip birimi bulunmuyor. Bu noktada resmi kurumlar dışında kesinlikle bilgi paylaşımında bulunulmaması gerekiyor.

Bakan Selçuk, yaptığı açıklamada “Vatandaşlar İŞKUR resmi hesapları dışında gelen hiçbir e-posta ve SMS’e itibar etmesinler.  Kişisel bilgilerini belirtilen resmi kaynaklar dışında 3. kişilerle paylaşmasınlar.” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde bir çok vatandaş siber suçlar birimine kendilerine bakanlık ve İşkur adı altında bir çok mesaj ve mail geldiği gerekçesi ile şikayette bulunmuştu. Bu kaynaklar hakkında çalışmalar sürdürülüyor.

Bu noktada vatandaşların site uzantısını ve girdikleri sitenin resmi site olup olmadığını kontrol etmeleri gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Telefon Kılıfları Telefona Zarar Verir Mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir