Kapat

Knight Online Rehberi | Merak Edilenler 2020

Anasayfa
Bilgisayar Knight Online Rehberi | Merak Edilenler 2020

Knight Online kuruluş olarak eski bir online oyun olduğundan oyun hakkında çok fazla rehber bulunmamaktadır. Aktif kullanıcı sayısı yeniden canlanan ve talebin arttığı Knight Online hakkında oyuncuların merak ettiği soruları bu makalemizde cevaplayacağız. Sizde Knight Online hakkında merak ettiklerinizi ve kafanıza takılan konuları bize yorum kısmından yazabilirsiniz.

Knight Online Rehberi | Merak Edilenler 2020

 • Knight Online yeni server kayıtları nasıl yapılıyor?

Knight online yeni server kayıt sürecini daha önce bir makalemizde paylaşmıştık. Linkteki makaleden ilgili konuya erişim sağlayabilirsiniz.

 • Sirius Server’ına neden kayıt yapılamıyor?

Oluşan aşırı yoğunluk ve kullanıcı sayısının artması üzerine Sirius’a yeni kayıtlar geçici olarak durdurulmuştur. Sirius için yeni kayıtları ne zaman açılacağı ile alakalı bir bilgilendirme yapılmamıştır. Daha önce serverda kayıt oluşturduysanız ring alım satım işlemlerini yapabilir. Sirius’da oynamaya aktif olarak devam edebilirsiniz.

 • Yeni serverlarda Premium olmasına rağmen neden sıra bekleniyor?

Oyuna son dönemlerde olan ilginin artması ve eski serverlarda oynayan oyuncuların GB fiyatlarının artmasından sonra yeni serverlara akın etmesi sonrasında Premium olmadan yeni server girşi zaten imkansız hale gelirken Premiumlu kullanıcılarında sıra beklemesi gibi bir durum oluşmuştur. Hatta bu sebepten Sirius’da yeni kayıtlar durdurulmuştur. Alt server sayısı arttırılsa da bu sorun hala devam etmektedir.

 • Knight Online Gold Bar fiyatları nasıl belirleniyor?

Yıllardır merak edilen konulardan bir tanesi de Knight Onlinde’da GB fiyatlarının neye göre belirlendiğidir. Bu konunun aslında arz talep dışında bir açıklaması yoktur. Dönem dönem GB stoğu yapan büyük pazarcıların hafif etki ettiği GB fiyatları genel anlamda talebe göre artış göstermektedir. Bildiğiniz üzere oyun PUS üzerinden yada NPC’den GB satışı yapmamaktadır. GB oyun içerisinde oyuncular tarafından üretilmektedir. Oyuna talep yoğun olduğunda kullanıcıların ihtiyacını karşılayan GB oyun içerisinde (farm yolu ile) üretilmekte zorlanıyor. Bu durumda talep arttığından fiyatlar yükselişe geçiyor. Talep azaldığında ve GB stoğu arttığında otomatik olarak fiyatlar düşüşe geçiyor.

 • Knight Online Item fiyatları nasıl belirleniyor?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Knight Online Açılmıyor! DC Sorunu Nasıl Çözülür?

Knight Online ve benzeri oyunlarda bir itemin fiyatını belirleyen şey bu eşyaya olan ilgi ve serverda kaç adet olduğu ile doğru orantılıdır. Server üzerinde nadir olan yada ilk olan eşyaların fiyatları otomatik olarak artmaktadır. Bu noktada item fiyatları tüm serverlar üzerinde değişiklik göstermektedir. Bunun sebebi server yoğunluğu nadir eşyaların adetlerinin değişken olması ve oyuncu tercihleri olarak gösterilebilir. Kullanıcı tercihleri diyoruz çünkü itemlerin belirli bir piyasası yada değeri yoktur. Platform itemlerin nakit olarak alım satımına olanak sağlamamaktadır. Bu noktada oyuncuların biçtiği değer oyun piyasasını oluşturmaktadır. Ayrıca nadir bir itemin sayısı arttıkça fiyatı otomatik olarak düşecektir.

Bir server üzerinde Mage karakteri çok fazla sayıda var ise bu serverda Mage itemleri daha pahalı olacaktır.

 • Knight Online yeni serverlara krowaz itemler ne zaman gelecek?

Yeni serverlardaki oyuncuların en çok merak ettiğini konuların başından “Yeni serverlara Krowaz ne zaman gelir?” soru yer alıyor. Oyun içi eşya fiyatlarını yakından ilgilendirecek bu konuda henüz net bir açıklama yapılmazken bu yaz 1,5 yaşına girecek yeni serverlar da Krowaz itemlerin aktif edilmesi bekleniyor.

 • Knight Online karakter adı değiştiremiyorum (NCS atamıyorum) sebebi nedir?

Knight Online’da karakter adı değiştirmek için PUS üzerinden “Name Change Scroll” satın almanız gerekmektedir. Daha sonra maradondaki “Hermes” isimli NPC üzerindeki “Character ID” seçeneğini kullanarak yeni karakter adı belirleyebilirsiniz. Burada önemli olan nokta daha önce kullanılan bir karakter adını alamazsınız ve aynı gün içerisinde iki kez NCS basıp isim değiştiremezsiniz. NCS 24 saat içerisinde bir kez kullanılmaktadır.

 • Knight Online’da daha önce kullanılıp değiştirilen bir karakter adı alınabilir mi?

Oyun içerisinde kullanıcılar ile alakalı tüm faaliyetler karakter adı üzerinden kayıt altına alınmaktadır. Charın daha önce hapse girmiş olması, ban yemiş olması gibi cezalar ID üzerine kayıt edildiğinden platformdan silinmemektedir. Bu nedenle siz NCS bassanız bile charın geçmişini silemezsiniz. Daha önce kullanılan bir karakter adı aktif olmasa (değiştirilmiş olsa) bile yeniden aynı ismi alamazsınız.

 • Knight Online ring içerisinde item bırakılabilir mi?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Knight Online GEM Dropları

Knight Online’da karakter satışı için chara ring basmanız gerekiyor. Bu noktada en çok merak edilen nokta ring içerisinde özellikle Quest itemlerin bırakılıp bırakılamayacağı geliyor. Sahip olduğunuz chara satış için ring bastığınızda üzerinde maalesef hiçbir şey bırakmamamız gerekiyor. Char üzerinde sadece oyun içerisinde bulunan nakit para bırakılabiliyor. Aslıda Ring sistemi kontrol edildiğinde içerisine item bırakılabilecek bir yapıya sahip olduğu gözlemleniyor ancak daha sonra belki bu konuda dolandırıcılıklar olabileceği görüşü ile bu özellik sanırım kapatılmıştır.

Knight online ring satışlarında char içerisinde eşya bırakıldığı ve çöpe atıldığı buradan geri alınabileceği söyleniyor ancak karakteri siz yeniden aktif ettiğinizde bu itemler geri alınamaz.

 • Knight Online çöpe atılan itemler nasıl geri alınır?

Knight online’da çöpe atılan itemleri geri getirme konusunda daha önce yazmış olduğumuz makaleyi inceleyebilirsiniz. Kısaca 3 gün içerisinde çöpe atılan yada npc ye satılan itemlerin geri alınabildiği bilgisini verelim. Detaylara link üzerinden ulaşabilirsiniz.

 • Knight Online eskiden kullanılan bir clan adı tekrar alınabilir mi?

Daha önce kullanılan bir clan adı eğer clan bozulmuşsa yeniden kullanılabilir. Bu noktada clanın hale hazırda aktif olmaması gerekmektedir.

 • Knight Online’da clandan çıkarken Clana bağışlanan Np’ler nasıl geri alınır?

Clana bağışlanan np‘leri geri almak için ilgili makalemizi inceleyebilirsiniz.

 • Knight Online’da clandan nasıl çıkılır?

Clandan çıkmak için Server1 de olmak gerekmektedir. Daha sonra sırası ile aşağıdaki adımları takip etmek gerekiyor.

 1. H tuşuna basın
 2. Clan Sekmesine tıklayın
 3. Quit_Clan seçeneğine tıklayın
 4. Basit matematik işlemini cevaplayın ve clandan çıkın
 • Knight Online’da illegal yazılım kullanan birisi nasıl şikayet edilir?

Oyun içerisinde illegal yazılım kullandığı düşündüğünüz birini en kolay yöntem ile Knight Online discord grubundan şikayet edebilirsiniz.

 • Knight Online’da hapisten nasıl çıkılır?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Bilgisayar oyunları cinsiyetçiliği güçlendiriyor.

Knight onlinde hapisten kurtulma işlemi için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

 1. Power Up Store’dan “ Wing of Dragon + Stick” eşyasını satın alınız.
  Satın almış olduğunuz “Wing of Dragon + Stick”i [Warden] Kabal’a verip karşılığında Punishment Stick ve bir adet Dragon Wing Voucher alınız.
  İstenilen miktardaki canavarları Punishment Stick ile öldürün.
  Tekrar Warden Kabal ile konuşup bölgeden çıkış gerçekleştirin.
  Dicipline Dungeon görevini bitirdiğinizde Punishment Stick sizden alınacaktır.
  Th voucher’ı daha sonra [Vendor] Kayra’a iade edip kanadınızı alabilirsiniz
 • Knight Online XIGNCODE3 (0XE019100B) Security Alert hatası nasıl çözülür?

Hatanın çözümü için eskiden oyunu silmek kayıt dosyalarını temizlemek gerekiyordu. Şimdi ise xigncode eklentisi sizi oyundan attıktan sonra son pacht yeniden yükleniyor ve oyuna yeniden giriş yapabiliyorsunuz. Ekstra bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir