Kapat

Kombi Su Basıncı Kaç Olmalıdır?

Anasayfa
Çözüm Kombi Su Basıncı Kaç Olmalıdır?

Kombi su basıncı tesisat içerisinde dolaşımda olan su seviyesini göstermektedir. Kombi su basıncı düşük olduğunda yada yüksek olduğunda kombi arıza vermekte ve çalışmamaktadır. Kombi su basıncı ideal seviyesi tüm markalar (airfel, demirdöküm, auer, bosch, vaillant, eca, buderus, baymak) için aynıdır.

Genelde kombi su basıncı arızası anahtar sembolü ile kombi ekranında gözükmektedir. Aslında bu bir arıza değildir kombi su basıncı olması gereken değerlerin dışında ise kombi kendini pasif konuma alır ve gerekli su basıncının sağlanması için bir uyarı verir.

Kombi su basıncı kaç olmalıdır? Nasıl ayarlanır?

Kombi su basıncı, analog gösterge ile kombinin altında yada dijital ekranda sağ kısımda görülmektedir. Kombi su basıncı 1 barın altında ise düşük seviyede olduğu için kombi arıza bildirimi yapmaktadır. Bu durumda kombiye su basılması gerekiyor demektir.

Kombiye su basma işlemi ile alakalı detayları ilgili makaleden öğrenebilirsiniz. Genel olarak kombiye su basma işlemi kombi altında mavi renk vana ile yapılmaktadır. Vana açıldığında basınç seviyesi 1 bar ile 2 bar arasına geldiğinde tekrar kapatılması gerekmektedir.

Kombi su basıncı 2 barın üstünde ise yüksek seviyede olduğu için yine arıza bildirimi vermektedir. Bu durumda kombideki fazla suyun boşaltılması gerekmektedir. Kombideki fazla suyun boşaltılması için herhangi bir kaloriferin üst yan kısmını (hava alma işleminin yapıldığı bölüm) açarak oradan su alma işlemi ile kombi basıncını ideal seviyelere düşürebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Rehberdeki Numaralar Görünmüyor | Rehber Yedekleme Yöntemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir