Kapat

Koronavirüs: Amerika’da Sigortası Olmadığı İçin Tedavi Edilmeyen Genç Hayatını Kaybetti

Anasayfa
HABER Koronavirüs: Amerika’da Sigortası Olmadığı İçin Tedavi Edilmeyen Genç Hayatını Kaybetti

Kaliforniya’da sağlık sigortası olmadığı için tedavi altına alınmayan genç, koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti. Lancester Belediye Başkanı R. Rex Parris tarafından yayınlanan YouTube videosunda, 17 yaşındaki gencin birkaç gündür hasta olduğu ve kronik bir rahatsızlığı olmadığı belirtildi.

Yapılan açıklamada, 18 Mart’ta acile başvuran gencin sigortası olmadığı için bir hastaneye gönderildiği ve ani kalp durması sonucunda hayatını kaybettiği belirtildi.

Los Angeles Halk Sağlığı birimi tarafından yapılan açıklamada gencin COVID-19 sebebiyle öldüğü belirtilse de, yetkililer geri adım atarak, gencin ölümüne dair detaylı bir incelemenin yapılması gerektiğini belirtti.

Yapılan açıklamada, “İlk testler COVID-19 için olumlu bir sonuç göstermesine rağmen, ölüme sebep olan farklı bir hastalık olabilir.” şeklinde aktarıldı.

Dünya’daki en çok vakaya ev sahipliği yapan ABD 131 bin vaka ile ilk sırada yer alıyor. Amerika’da bu vakaların 3.219 tanesi tedavi edildi ve 2.328 kişi hayatını kaybetti. Amerika’nın ardından ise en çok vaka İtalya’da yer alıyor.

Ülkemizde ise 1 saat önce Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamaya göre toplam vaka sayısı 9.217’ye çıkmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  GPS'li akıllı yüzükler yaygınlaşıyor | Takip sağlayan akıllı yüzükler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir