Kapat

Koronavirüs, New York’ta iPhone 11 Stoklarının Tükenmesine Sebep Oldu

Anasayfa
HABER Koronavirüs, New York’ta iPhone 11 Stoklarının Tükenmesine Sebep Oldu

COVID-19 isimli koronavirüs türü dünyaya yayılmaya devam ederken, virüsün küresel tedarik zincirleri üzerindeki etkilerine dair haberler ortaya çıkıyor. Çin’in çoğu bölgelerinin hala karantina altında olması ve Foxconn fabrikalarının tam kapasite çalışamaması, teknoloji endüstrisi için krizi tırmandırmaya devam ediyor.

New York Post tarafından aktarılan bir habere göre New York City’deki satıcıların iPhone 11 stokunun tükenmekte olduğu ve satıcılara yapılacak tedariklerde iPhone 11 modelinin olmayacağı bildirildi.

Küresel tedarik zincirinde meydana gelen sorunların etkileri iPhone 11’in günlük satışlarını etkilemeye devam ederken, bu sonbaharda çıkması beklenen “iPhone 12” gibi yeni modellerin üretiminin de bu krizden etkileneceği belirtiliyor.

Geçen hafta ABD’yi etkisi altına almaya başlayan virüs, Amazon ve Google gibi büyük şirketlerin yıllık konferanslarını iptal etmesine yol açtı. Virüs tehdidinden dolayı Apple, Kaliforniya’daki çalışanlarının evden çalışmasına karar verdi.

Virüsten dolayı geçtiğimiz günlerde aynı kararı uygulayan Microsoft da San Francisco ve Seattle ofislerindeki çalışanlarının evden çalışmasına izin vermişti. Ayrıca firmanın Çin’de yer alan çalışanları da evden çalışabiliyor. Microsoft ayrıca termal kameralarla çalışanlarının durumlarını kontrol ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Samsung, Note 7'nin patlama nedenini ne zaman açıklayacak...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir