Kapat

Kredi Kartı Çalışmıyor Çip Okumuyor Sorunu | Çözüm

Anasayfa
Çözüm Kredi Kartı Çalışmıyor Çip Okumuyor Sorunu | Çözüm

Kredi kartı çalışmıyor çip okumuyor! Genelde eski ve çip kısmı oksitlenmiş kartlarda karşımıza çıkan bu sorunun en net çözümü kartın yenisi talep etmektir. Ancak acil ihtiyacınız var ve yeni kartı bekleyecek vaktiniz yok ise pratik olarak kartı çalıştırmanıza yardımcı olacak bir kaç yöntemden bahsedeceğiz.

Kredi Kartı Çalışmıyor Çip Okumuyor Sorunu | Çözüm

→ Kredi kartında çip kısmında herhangi bir kırık çatlak yok ise kartınızın çip kısmını kolonyalı bir bez ile silip hafif nemli kalacak şekilde pos cihazına yeniden takın ve çekim yapmayı deneyin. Pos cihazı kartınızı tanımaz ise eliniz ile hafifçe silin ve tekrar deneyin.Bu yöntem ile %50 şansımız var bir çok kartı bu yöntem ile pos cihazı tanıyor.

→ Kredi kartınızın cip bölümünde bir sorun yok ve çekim esnasında red alıyorsanız limit ve son kullanma tarihini kontrol etmenizde yarar var. Kredi kartınızda limit olmasına rağmen çekim yapamıyorsanız diğer banka hesaplarınızdan birinden dolayı bloke konmuş olabilir bu gibi durumlarda banka ile irtibata geçmeniz ve sorunu öğrenmeniz gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Apple'ın yeni parmak izi sensörü her koşulda çalışabilecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir