Kapat

Kripto Para Piyasa Hacmi 250 Milyar Dolara Yükseldi

Anasayfa
Blockchain Kripto Para Piyasa Hacmi 250 Milyar Dolara Yükseldi

2018 yılında beklentilerin gerisinde kalan kripto paralar son bir yılın zirvesini gördü. Yatırımcıların öngörülerini ve beklentilerine 2019 yılı için umut veren yükseliş borsalardaki hareketliliğide arttırdı.

Bitcoin bu hafta son zamanların en yüksek değerine ulaşırken kripto para piyasa hacmi 250 milyar dolar olarak hesaplandı. Şimdi yatırımcıların aklında tek bir soru var bu yükseliş ne kadar devam edecek?

Geçtiğimiz gün ABD merkezli telekomünikasyon şirketi AT&T, müşterilerine kripto para birimleriyle ödeme yapma imkanı sağlayacağını duyurdu. Daha önce Facebook, Nike, Nordstrom, Home Depot ve Starbucks Bitcoin ile ödeme almaya başlamıştı.

Yükselişin devam etmesi ile birlikte yeniden kripto paralara ilginin artması ve kripto paraların eski değerlerine yükselmesi bekleniyor.

Son 24 saat içinde büyük borsalarda işlem gören kripto paraların %89 gibi büyük bir kısmı en az %5 artış eğilimi gösterdi. Yatırımcıların yüzünü güldüren bu gelişmelerden sonra ünlü kripto para yatırımcıları sosyal medya hesaplarından artışın devam edeceği yönünde olumlu açıklamalar yapmaya başladı.

Kripto paraların yükselişinin ne kadar süreceği tam olarak kestirilemiyor. Genelde hızlı yükselişler bir süre duraksama ve gerileme getirdiğinden piyasalarda tam anlamıyla bir canlılık gözlemlemek zor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Ontology Network ( ONT Coin ) nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir