Kapat

Kripto Paralar neden düşüyor? Yatırım politikası ve izlenesi gereken yollar!

Anasayfa
HABER Kripto Paralar neden düşüyor? Yatırım politikası ve izlenesi gereken yollar!

Kripto Paralar neden düşüyor?

Değerli okuyucular ve yatırımcılar kripto paralar merkezi olmadığı için Hükümet sözcüleri, ekonomi bakanları ve kripto para balinaları gibi büyük kitlelere hitap eden kişilerin sözlerinden basın açıklamalarından oldukça fazla etkilenmektedir.

Dolaylı yoldan yada bilerek bu açıklamalar zaman zaman yapılmaktadır. Bitcoin ve Altcoinler için yıllardır bitecek ömrünü tamamladı gibi açıklamalar yapılıyor. Özellikle büyük borsaların bağlı oldukları ülkelerde yasaklanacak haberleri çıkarılmasının taraflı olduğunu düşünüyoruz.

Manipüle edilen kripto paralar nedense bir süre sonra çok aşırı ilgi görüyor. Bugüne kadar yasaklayabiliriz açıklaması yapıp işlemleri durduran ülke sayısı bir elin beş parmağını geçmemektedir.

Özellikle bugün çıkan “Çin’in Bitcoin ve benzeri kripto para alım satımını yasaklayabilir” yönündeki haberler bize biraz komik geldi. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir kaçına sahip olan Çin, dünyanın çeşitli ülkelerinden ekonomisine direkt olarak Milyarlarca dolar katkı sağlayan bu sistemleri neden yasaklasın?

Bizce bu silkelemeler sayesinde kripto para üzerindeki büyük eller servetlerini geliştiriyor. Her zaman dediğimiz gibi panik satışı eşittir pişmanlıktır. Altyapısına güvendiğiniz gelecek gördüğünüz kripto paraları elinizden çıkarmadan önce bir kez daha düşünün deriz.

Yakında kimlerin ne kadar samimi olduğunu ve kripto paraların geldiği noktayı hep birlikte göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir