Kapat

Kripto Paralar hızla eriyor!

Anasayfa
HABER Kripto Paralar hızla eriyor!

Kripto Paralar hızla eriyor! Özellikle 2017 yılı son aylarında dünyayı kasıp kavuran kripto para çılgınlığında sona mı yaklaşıldı? Kripto paralar neden bu kadar düşüyor? Kripto paraların düşme sebebi ve nedenleri nelerdir? Kripto paralara yatırım yapmak ne kadar mantıklı? Yatırımcıların kafasında yüzlerce cevapsız soru var.

Şuan farklı borsalarda işlem gören 1.500 üzerindeki kripto paranın %90'ı düşüş seyrinde devam ediyor.

Durumu en başından şu şekilde özetlemek mümkün çoğu yatırımcı henüz kripto paranın ne demek olduğunu bilmeden bu sektöre yatırım yapıyor. Daha önce borsa kelimesini duyduğunda aman benden uzak olsun diyen kişiler bugün kripto para borsalarında yatırım yapmaya çalışıyorlar. Kısa süredeki bu ilgide en büyük etki medya diyebiliriz. Aylarca manşetlerde "Bitcoin milyarderleri" "Kripto paradan bir gecede zengin oldular" "Bir gecede %100 artan kripto paralar" "Kripto para yeni ödeme yöntemi olacak" gibi cümleleri görünce herkes bu sektörden kısa sürede zengin olabileceğini düşünmeye başladı. 

Peki hızla artan yatırımlar sonunda ne oldu. İlk zamanlar herkes bir tanıdığından internetten görerek kripto paraya yatırım yapmaya başladı. Biz özellikle bilinçli bir yatırım politikatı izlenmesi için kripto paraların bağlı olduğu şirketlerin işlevlerini düzenli olarak paylaşmayı kendimize görev edindik. Tabiki buda yeterli değil yatırım yapmak, borsada kar sağlamak oldukça titiz araştırmalar gerektiren ve uzun bir süreçtir. 

Kısa sürede kripto para sektörünü bilmeyen yatırımcılar elekten geçen kum misali elendiler. Çoğu yeni yatırımcı ya bu işi bıraktı yada elindeki çok az miktarla hala birşeyler yapmaya çalışyor. Pastadaki büyük dilime sahip yatırımcılar ise küçük yatırımcıların bıraktığı paralar ile servetlerini geliştirdiler. Daha sonra kademeleri olarak kripto paralardan çekildiler. 

Şuan ise özellikle Bitcoin normal yükseliş grafiğinde olması gereken yere geri döndü. 2017 sonundaki o hızlı yükseliş borsaların kısa sürede çok büyük ilgi görmesi ve hızla yatırım almasıydı. Bitcoin ve kripto paralar yükseliş trendine mutlaka tekrar girecek ancak geçtiğimiz yıl sonu olduğu gibi abartılı bir çıkış yakalamaları biraz zor görünüyor. Yatırım yapmadan önce bir uzmandan yardım almak yada çok iyi araştırma yapmak gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Akıllı telefonlara 'Otomobil modu' geliyor

Kısa sürede zengin olma hayalleri yerine doğru yatırım tercihleri ile paramızı değerlendirebiliriz. 

Tam bağımsız olduğunda kripto para gerçekten alternatif bir ödeme yöntemi olabilir. BTC etkisi altındaki kripto paraların bunu sağlaması şuan için zor görünüyor. Önümüzdeki süreci hep birlikte yaşayarak göreceğiz.

Teknobur.com’da yer alan analiz, bilgi ve yorumlar yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan analizler, yazarların kişisel görüşlerine ve araştırmalarına dayanmaktadır. Bu analizler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.teknobur.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.

“Kripto Paralar hızla eriyor!” üzerine 2 yorum

  1. hüseyin says:
  2. fatih says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir