Kapat

Laptop Çantası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Anasayfa
HABER Laptop Çantası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Notebook Çantası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Özellikle işe giden veya okula giderken yanında laptop taşımak zorunda olan herkes bir laptop çantasına sahip olur, elektronik eşyalar oldukça hassas oldukları için özel bir çanta içinde korumak gerekir. Normal sırt veya kol çantasına koymak zarar görmesine hatta bozulmasına neden olabilir çünkü dış etkenlere karşı korunmaz ancak ona özel çantalar her türlü zararlı etkene karşı korur, tabi alışveriş esnasında bazı şeylere dikkat ederek almakta fayda vardır. Bunlar;

Kumaşına dikkat

Uygun fiyatlı deyip ince bir kumaş tercih etmeyin, laptop genel olarak ağır bir şey olduğu için çantanın kumaşı kaliteli olmalıdır, içi ne kadar ağır olursa olsun çanta onu taşıyabilmelidir. Bu sayede kopma, yırtılma riski en aza indirgenmiş olur, zaman içinde aşınma yaşanmaz ve uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Kalitesiz kumaş birkaç sene hatta ay içinde yıpranır hele ki çok sık yanınızda taşıyorsanız. Bu yüzden kaliteli kumaş alırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurdur. Genelde kumaş tercih edilir ancak deri laptop çantaları da oldukça popülerdir. Ancak suni deriler bazen koku yapabilir, çabuk yırtılabilir ve mevsimsel geçişlerde sıkıntıya neden olabilir. Gerçek deri ise her bütçeye hitap etmeyebilir. Tüm bunlar dikkate alınmalıdır.

Bölmeler

Tek bir bölmeden kesinlikle oluşmamalı, dışında olmasa bile içinde iç cep mutlaka bulunmalıdır. Çünkü laptobun şarjı, fare gibi eşyalar da yanındaysa hepsini aynı yere koymak hiç iyi olmayacaktır. Hem karmaşık bir görüntüye neden olur, hem aradığınızı kolay bir şekilde bulamazsınız hem de laptop çizilebilir. Zarar görmesini istemiyorsanız çantanın cebinde birkaç tane bölme olmasına dikkat edin.

Su geçirmesin

Laptop sonuçta elektronik bir alet olduğu için su geçirirse bozulur, çok yağmurlu bir havada laptop çantanız elinizdeyse ve kumaşı su geçiriyorsa kötü sonuçlarla karşılaşmanız muhtemeldir. Bunları dikkate alarak su geçirmeyen kumaş almaya çalışın, her markada bulunmaz ancak araştırma yaparak nerede satıldığını bulabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  iPhone 8 - iPhone X modellerinde soyulma oluyor mu?

Askısına dikkat

Laptop çantalarının bazıları elde taşınır ancak genelde çoğu askıya sahiptir, omza takılan askıların kumaşı ve materyali çok önemlidir. Sonuçta ağır bir şey taşındığı için sağlam olup olmadığı, omzu rahatsız edip etmeyeceği kontrol edilmelidir. Omuz kısmında ekstra aparat olan çantalar tercih edilmelidir böylece acı hissi en aza indirgenmiş olur.

Fermuarlara dikkat

İçinde pahalı bir şey bulundurduğu için güvenli olup olmadığına dikkat etmek çok önemlidir, bu yüzden fermuar olup olmadığına bakmadan alınmamalıdır. Fermuar çantayı koruyacak en güvenli parçadır, içinden bir şey düşme riskini de en aza indirmiş olur. Bazı çantalarda çıt çıt ya da yapışkanlı cırt cırt bulunur ancak bunlar zamanla aşınır ve kapanma yetkilerini kaybederler. Fermuar bozulsa dahi tamir ettirmek veya değiştirmek daha kolaydır.

Renk seçimi

Elbette güvenlik, sağlamlık adımları önemli ancak herkes kendi tarzına uygun çantalar almalıdır, en çok hangi renklerde kombin yapıyorsanız ona uygun bir renk tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir