Kapat

League of Legends İran ve Suriye’de Yasaklandı

Anasayfa
HABER League of Legends İran ve Suriye’de Yasaklandı

Amerika Birleşik Devletleri ve İran arasında yükselen gerilim sonucunda, İran ve Suriye’de yaşayan oyuncuların League of Legends’a erişmesi yasaklandı. Bu ülkelerde yaşayan oyuncular 22 Haziran tarihinden itibaren oyuna erişmeye çalıştıklarında, Amerika yasaları gereğince Riot’un bu ülkelerde çalışmalarına devam edemeyeceğine dair bir mesajla karşılaştılar.

İki ülke arasındaki gerilim geçtiğimiz Ağustos ayında Amerika’nın İran’a ticari ambargo uygulaması sonucunda baş göstermiş ve geçtiğimiz günlerde Hürmüz Boğazında yaşanan olaylar ile İran’ın Amerika’ya ait bir hava aracını düşürmesi sonucu gerilim iyice tırmanmıştı.

Karşılık olarak İran’a yaptırımlarını sıkılaştıran Amerikan hükümeti, Amerika’lı şirketlerin İran ve dost ülkeler ile iş yapmasını engelleme kararı aldı. Bu karardan etkilenen şirketlerden biri olan Riot da, İran ve Suriye’deki faaliyetlerine son vermek zorunda kaldı.

İranlı kullanıcılar oyuna girmeye çalıştıklarında şöyle bir mesaj ile karşılaştı: “Amerikan yasa ve düzenlemelerine göre ülkenizdeki kullanıcıların an itibariyle oyuna erişmesi engellenmiştir. Amerikan hükümetinin aldığı bu kararın değişmesi durumunda oyuna dönmenizi dört gözle bekliyor olacağız.”

Oyuna VPN aracılığı ile erişmeye çalışan kullanıcıların ise yüksek gecikme süresi nedeniyle oyunu etkili bir şekilde oynayamadıkları belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  ABD, Federal Çalışanların TikTok Kullanmasını Yasaklıyor

“League of Legends İran ve Suriye’de Yasaklandı” üzerine 1 yorum

  1. İslam says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir