Kapat

League of Legends Patch 9.17 Yama Notları – Önemli Değişiklikler

Anasayfa
Oyun League of Legends Patch 9.17 Yama Notları – Önemli Değişiklikler

Bu analiz yazısında 9.17 yaması ile meydana gelen bazı değişiklikleri masaya yatırarak şampiyonların güncel durumlarını inceleyeceğiz. Yazımızda ayrıca metadaki tüm roller ile ilgili bufflar, nerfler ve şampiyonlara gelen değişikliklere yer vereceğiz. 

9.17 Yamasının Roller Üzerindeki Etkisi

Üst Koridor

9.16 yaması ile birlikte birçok değişikliğe sahip olan üst koridorda Riven gibi şampiyonların düşüşünün ardından yeni bufflar sayesinde farklı şampiyonların yükselişine şahit oluyoruz. 

9.17 yaması, üst koridorda tercih edilen şampiyonlardan Pantheon’u olumlu anlamda etkiliyor. Q yeteneği iyileştirilen Pantheon artık koridorda daha fazla baskı kurabiliyor. 

Orman

Oyunda başarılı olmak için kolay bir şekilde Kırmızı > Antik Kayacıllar > Keskingagalar (Kuşlar) rotasını izleyecek bir şampiyon tercih edin. Yampiri Yengeç çıkmadan önce erken bir baskın yapmayı deneyin ve orta koridordaki veya alt koridordaki takım arkadaşlarınızın öne geçmesini sağlayın. 

Orta Koridor

Yakın dövüşçü ve suikastçiler tarafından domine edilen bir koridor haline gelen orta koridorda Talon, Akali, Fizz, Sylas, Qiyana ve Kassadin gibi şampiyonlar tercih edilmeye başlandı. 

Cassiopeia ve Syndra gibi şampiyonların kontrol edilmesini kolaylaştıran güncellemelerden sonra yakın dövüşçü bir şampiyonu tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. 

Alt Koridor

Dünya Şampiyonası başlamadan önce en kararlı koridor olan alt koridorda meta şampiyonları tercih edilmeye devam ederken oyuncular farklı stratejiler denemeye devam ediyor. Buna göre Syndra ve Yasuo gibi şampiyonlar alt koridorda başarılı bir performans sergileyebiliyor. 

Lucian ve Kalista gibi şampiyonlara gelen temel AD hasar artışı sayesinde bu şampiyonlar erken oyunda daha kolay farm yaparak oyunda daha etkili bir hale gelmeye başladı. 

Ayrıca orta koridorda yakın dövüşçüler tercih edildiğinden dolayı Vayne daha tercih edilebilir bir hale geldi. 

Destek

Destek rolü için şu anda başarılı olarak nitelendirilen şampiyonlar en kısa sürede en yüksek hasarı verebilenler olarak öne çıkıyor. 

Tek başınıza oyun taşımak için aşağıdaki şampiyonları tercih edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  League of Legends 2019 Dereceli Sezon Ödülleri Neler?

Üst Koridor: Garen, Malphite, Nasus, Urgot, Yorick, Illaoi, Kled, Singed

Orman: Vi, Amumu, Volibear, Nocturne, Master Yi, Jax, Nunu

Orta Koridor: Malzahar, Lux, Vel’Koz, Ahri, Fizz, Swain, Diana

ADC: Jinx, Jhin, Xayah, Draven, Yasuo

Destek: Zyra, Brand, Soraka, Janna, Nami, Pyke

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir