Kapat

Lenovo ve Beşiktaş iş ortaklığını duyurdu! “Lenovo Game On”

Anasayfa
Bilgisayar Lenovo ve Beşiktaş iş ortaklığını duyurdu! “Lenovo Game On”

Türkiye’nin ilk gerçek kapsamlı gaming alanı Lenovo ve Beşiktaş Spor Klübünün ortaklığı ile Vodafone Arena’da kuruldu.  03.02.2018 tarihinde Beşiktaş başkanı Fikret Orman ve Lenovo Türkiye Genel Müdürü Emre Hantaloğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen özel bir davetle açtı. 

Vodafone Park içerisinde açılan, Lenovo’nun yüksek performanslı ürünleri ile donatılmış, 1.000 m2 büyüklüğündeki dev gaming alanı “Lenovo Game On” açılışında Beşiktaş başkanı Fikret Orman şunları söyledi:

“Çok güzel bir yer oldu. Vodafone Park’ın her alanında çok emeğim var. Teknoloji merkezi olan Vodafone Park’ta gençlere çağın teknolojisini sunmadan yapamazdık. Lenovo’ya ve Lenovo Türkiye Genel Müdürü Emre Hantaloğlu’na teşekkür ediyorum. Umarım buraya gelenler keyif alırlar.”

Lenovo Türkiye Genel Müdürü Emre Hantaloğlu, davette yaptığı konuşmada, Lenovo Game On’un Başkanımız Fikret Orman’ın vizyonu sayesinde ortaya çıktığını vurguladı ve şu ifadeleri kullandı:

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın vizyonu sayesinde bu alan ortaya çıktı. Bizler elimizden geldiği kadar Lenovo olarak destek veriyoruz. Lenovo, global bir teknoloji markası. Türkiye’de ciddi yatırımlarımız var. Beşiktaş ile oyunseverleri buluşturmak istiyoruz. Burayı canlı ve nezih bir mekan olarak hizmete açıyoruz.

Dünyada ve Türkiye’de ilk kez bir futbol stadyumu içerisinde kurulan ve özel bir gaming alanı olan “Lenovo Game On” alanının tasarımı Ressam Kadir Akorak ve Mimar Sema Yazıcı tarafından hazırlandı. Bu alan bilgisayar , tablet , telefon ve ‘Jedi Challenges’ oyununu bulunduran huzurlu , güvenli ve nezih bir mekan olarak hizmet verecek. Oyun oynamayı seven , yüksek performanslı cihazların deneyimini yaşamak isteyen kişilerin oyun oynayabileceği ve ödüllü turnuvalara katılabileceği “Lenovo Game On” alanı her gün 12.00-24.00 saatleri arasında aktif olarak hizmet verecek.

Lenovo’nun Jedi Challenges gibi son dönemde tüketicilerle tanıştırdığı AR (Augmented  Reality) Artırılmış Gerçeklik tabanlı uygulaması, satışa sunulmadan önce mekana özel olarak ilk kez oyunseverler ile tanıştırılacak. Oyunseverler, bu yepyeni uygulamaları ilk kez “Lenovo Game On” gaming alanında bire bir deneme fırsatı bulacak. Oyunseverler Lenovo Game On’da Microsoft’un oyun konsolu XBox ile oyun oynama şansına da sahip olacak. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir