Kapat

LG, 16 Kameralı Telefon Üzerinde Çalışıyor

Anasayfa
HABER LG, 16 Kameralı Telefon Üzerinde Çalışıyor

Telefonların hayatımıza girdiği ilk aşamalarda neredeyse hiçbir telefonda kamera bulunmuyordu. Daha sonra özellikle akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber, bir, iki, üç ve son zamanlarda dört adet kameraya sahip telefonlar piyasaya çıktı. Teknoloji ilerlemeye devam ettikçe, bu sayının artması da koşulsuz olarak devam ediyor.

Son zamanlarda Nokia’nın beş kameralı bir model üzerinde çalıştığı söyleniyordu. Ancak, LG aldığı son patent ile birlikte kamera sayısında telefon tarihinde görülmemiş bir olaya imza atıyor. LG’nin bu çalışması ile birlikte, bir akıllı telefon ilk defa 16 adet kameraya sahip olacak. LG 16 kameralı telefon ile, pazar hakimiyetini arttıracak gibi görünüyor.

ABD Paten ve Ticari Marka Ofisi tarafından LG’ye verilen patent, farklı odak uzaklıkları ve karakteristiklere sahip 16 adet lensi içeren bir kamera düzeneğini içeriyor. Kamera sayısı çok görünmesine rağmen, patent aslında oldukça farklı ve heyecan verici özellikleri beraberinde getiriyor.

Örnek olarak, tek bir dokunuşla her bir kamera aynı anda fotoğraf çekecek ve kullanıcı daha sonra en beğendiği fotoğrafı seçebilecek. Kullanıcıların bir manzara fotoğrafını geniş açılı bir şekilde çekmesini sağlayacak teknoloji aynı zamanda farklı odak uzaklıklarını da mümkün kılacak.

Olası özelliklerden bir diğeri ise, Portre modunda çok daha tutarlı bir gölge derinliği ve geliştirilmiş bir derinlik algısı olarak belirtiliyor. Aynı zamanda fotoğraf çekildikten sonra bile odak değiştirilebilecek. Kullanıcılar çektikleri fotoğrafların belli kısımlarını diğer fotoğraflara ekleyebilecek ve birçok farklı özellikten yararlanabilecek.

Ön kamera ile ilgili ise bir değişiklik görünmüyor. Ancak arka kısımda bulunan ufak aynalar sayesinde kullanıcılar kendilerini görerek fotoğraf çekebilecekler. Aynı anda 16 adet fotoğraf çekileceğinden dolayı, kullanıcıların bu durumdan memnun olacağı düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir