Kapat

LG, 2019 Premium OLED ve NanoCell 4K TV’leri Satışa Sunuyor

Anasayfa
HABER LG, 2019 Premium OLED ve NanoCell 4K TV’leri Satışa Sunuyor

LG’nin yüksek kaliteli TV’lerinde yapılan büyük çaplı gelişmeler sonucunda yeni TV’ler piyasaya sürülüyor. Yeni 2019 modelleri, Apple cihaz uyumluluğu ve Amazon Alexa’nın eklenmesi ile birlikte yakında satışa sunulacak.

LG Electronics, yaptığı açıklamada yüksek kaliteli OLED ve NanoCell TV’lerini bu haftanın sonunda satışa sunacağını açıkladı. LG’nin üst düzey modellerinin beşte birini oluşturan OLED modellerinin satış rakamlarının önümüzdeki iki yıl boyunca iki kat artması bekleniyor.

Bu yılın son teknolojisi ile donatılan cihazların boyutları 2,18 metreye kadar ulaşırken, yapay zekayı desteklemek amacıyla cihazlarda yeni bir işlemci bulunacak. Kullanılacak olan Alpha 9 Gen 2, görüntü işleme ve ses geliştirme için derin öğrenmeyi kullanarak, aynı zamanda ortamdaki aydınlatma koşullarını da hesaba katacak.

Önümüzdeki yaz, Apple AirPlay 2 ve Apple HomeKit için 2019 premium programına destek vermeyi planlayan LG, böylece iPhone ve iPad sahiplerinin TV’lerinde kolayca medya oynatabilmelerini sağlayacak.

Bir kısmı OLED ve diğer kısmı NanoCell olan televizyonlar, 120FPS 4K içeriği ve 4K yüksek kare hızı standardını destekleyen HDMI 2.1 özelliğine sahip olacak. Gelişmiş ses dönüş kanalının yanı sıra değişken yenileme hızlarının da destekleneceği belirtiliyor.

Kaynak: TechSpot

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir