Kapat

LG, İddialara Göre Gizli Bir Kripto Projesi Üzerinde Çalışıyor

Anasayfa
HABER LG, İddialara Göre Gizli Bir Kripto Projesi Üzerinde Çalışıyor

Güney Koreli elektronik şirketi LG, bir raporda aktarıldığı üzere, pilot proje olarak gerçekleştirdiği bir dijital token üzerinde çalışıyor.

Medya kuruluşu ETNews tarafından aktarılan raporda, şirketin devasa araştırma merkezi LG Science Park‘ta Blockchain temelli “kripto para-tipi” bir token geliştirildiği öne sürüldü. İddialara göre LG kampüsü içinde kullanıcılar bu token ile restoranlarda ve marketlerde alışveriş yapabiliyor.

Raporda, ismi açıklanmayan biri: “LG Science Park projesi, dijital para biriminin ödeme amaçları için kullanılmasında herhangi bir sorun bulunmadığını doğrulamak için gerçekleştiriliyor” açıklamasında bulundu.

Projeye yakın olduğu düşünülen bir finans kurumu da, “LG ​​Group’un Blockchain ile ilgili iş alanlarını genişletmeyi planladığını biliyoruz” dedi.

ETNews, ekibin bilişim hizmetleri kolu olan LG CNS‘nin Blockchain dünyasındaki gelişmelerden sorumlu olduğunu ve Güney Kore’deki yerel bankaların dijital fiat projelerini gerçekleştirmek amacıyla ortaklık kurulabileceğini aktardı.

Bu yılın başlarında kendi Blockchain platformu Monachain’i geliştiren LG CNS, hükümet tarafından basılan dijital sertifikaların dağıtılması amacıyla yerel yönetim ile bir anlaşma yapmıştı. Şirket ayrıca ülkedeki Blockchain ile ilgili en çok patente sahip olan Coinplug ile de bir anlaşmaya sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir