İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Uygulama

Life360 nedir? Nasıl kullanılır?

Teknolojinin son dönemlerde gösterdiği ivmeli gelişme sayesinde insanlar, hayatlarının pek çok noktasında bu meyvelerden yararlanabilmektedir. Bunlar arasında internet ve akıllı cihazlar teknolojileri, dünya üzerinde toplumların hemen hemen her kesiminde kullanılmaktadır. Teknolojik gelişmeler bu tarz üretimlerle beraber güvenlik konusunda da kendini geliştirmiş ve yenilemiştir.

Çevrenizde veyahut ailenizdeki insanları rahatsız etmeden onların güvende olup olmadığını, bulundukları konumu görebilmeleri için ortaya çıkarılan uygulamalardan biri de Life360’tır. 2008 yılından beri bilfiil kullanıcılarına hizmet veren bu uygulama, kişilerin birbirleri ile canlı konum paylaşmasını sağlayan ve iletişim halinde olmaya yardımcı olan özellikleri içermektedir. Günümüzde yaklaşık 50 milyon kullanıcı ile büyük kitlelere hitap etmektedir.

Life360 Uygulamasının Bizlere Sundukları

Life360 adı verilen program hem internet hem de mobil cihaz odaklı bir hizmet sağlamaktadır. Çıkış amaçlarının başında gelen aile içi özel iletişim ağı sayesinde, kişilerin birbirlerinden haberdar olunmasını sağlamaktadır. Life360 özellikleri oldukça kullanışlı ve nokta atışı şekillerde belirlenmiştir. Zaman içerisinde müşterilerin geri dönüşleri ve değerlendirmeleri doğrultusunda özellikler yenilenmiş ve geliştirilmiştir. Aynı zamanda uygulama, kullanıcılarına ekstra birçok hizmet de sunabilmektedir.

Life360 uygulamasının sunmuş olduğu özellikler 4 ana başlık altında incelenebilmektedir. Bu özellikler arasında en çok kullanılan konum paylaşımıdır. Konum paylaşımına izin veren kişiler, internet erişimi olduğu sürece birbirlerinin konumlarını istedikleri zaman görebilmektedirler. Öte yandan bir diğer özellik çevreler olarak adlandırılmıştır. Bu özellik ile kullanıcılar çeşitli gruplar oluşturarak bir iletişim ağı kurabilmektedirler.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Life360 uygulamasının içerisinde bulunan 3. özellik ise yerler adını almaktadır. Bu özellik sayesinde belirli bir alan dışına belirlediğiniz kişi çıktığında bir uyarı gelebilmektedir. Ebeveynlerin çocukları üzerinde kullanabildikleri çok değerli bir özellik olarak karşımıza çıkar. Bir diğer özellik ise getiri adı altındadır. Bu özellik kişilere uygulamanın sunduğu bazı hizmetleri içerir. Çalıntı telefon sigortası veyahut 7/24 canlı destek gibi özelliklerdir. Life360 ücretli mi? Sorusuna cevap verdiğimizde ekstra hizmetler dışında bir ücret talep edilmemektedir.

Life360 Nasıl İndirilir?

Özellikle mobil cihazlar üzerinde daha sıklıkla tercih edilen Life360, uygulaması hem IOS için hem de Android telefonlar için hizmet verebilmektedir. Bu uygulamayı kullanmaya başladığınızda hem aile içi haberleşme için hem de telefonunuz kaybolduğunda bulabilmek için kullanabilmektesiniz. Birçok alanda hizmet veren uygulamayı çok hızlı ve kolay bir şekilde telefonunuza indirebilmektesiniz.

Life360 android telefonlara indirilirken yapılması gereken uygulama mağazasına girerek uygulamayı aratmak olacaktır. Daha sonrasında indirme işlemi bitince telefon numaranızı kullanarak kayıt yapmanız gerekmektedir. Aynı zamanda Android işletim sistemine sahip olan cihazlar için Life360 apk ile indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz ve tüm hizmetlerinden kesintisiz bir şekilde yararlanabilirsiniz.  Öte yandan IOS telefonlara yapılan yüklemede de aynı adımlar takip edilmektedir. Aynı şekilde telefon numarası ile kaydolarak uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Çözüm

Birine Twitter bağlantısı göndermek zorunda kalmadan, videoyu paylaşabilmeniz için Twitter’dan video kaydetmenin mümkün olup olmadığı bu yazımızda açıklıyoruz. Twitter video indir yada kaydet seçeneğini...

Çözüm

Türkiye’nin en çok kullanılan ücretsiz online alışveriş sitelerinden bir tanesi Sahibinden.com’dur. Uygulamanın oldukça gelişmiş olması bazı kullanıcılara karmaşık geldiğinden ayarların yapılandırılması noktasında sorunlar yaşayan...

Uygulama

Sosyal medya kullanıcıların büyük bir çoğunluğu içeriklerin kişiselleştirilememesinden şikayetçidir. Touchapp, kullanıcılarına kişiselleştirilmiş bir deneyimin anahtarını sunuyor. Aralık ayında kullanıma sunulan uygulama her geçen gün...

İnceleme

Arada sırada pazarı ele geçiren bir işlemci gelir. Bu işlemciler, doğru anakart türüne eklendiğinde, raflardan erimesini sağlayan doğru fiyat, performans ve uyumluluk kombinasyonu sağlandığında harika...