Kapat

Matematik Problemlerini Çözmeyi Amaçlayan Program 6 Milyon Dolar Topladı

Anasayfa
HABER Matematik Problemlerini Çözmeyi Amaçlayan Program 6 Milyon Dolar Topladı

Photomath isimli matematik problemlerini çözen uygulama, destek amacıyla 6 milyon dolar topladı. Google Play ve iOS App Store üzerinde daha önce 100 milyondan fazla indirilen uygulama matematik konusunda öğrencilere yardımcı olmayı amaçlıyor. 

İlk olarak 2014 yılında piyasaya sürülen uygulama, ilk aşamada defter üzerindeki yazının platforma taşınabilmesi amacıyla bir teknoloji üzerinde çalışıyordu. Amacı bu teknolojiyi geliştirmek olan şirket, Photomath uygulamasını ise demo olarak çıkarmıştı

Ancak uygulamanın milyonlarca kullanıcı tarafından ilgi görmesi üzerine, şirket uygulamayı geliştirme üzerinde çalışmaya başladı. Öğrenciler tarafından oldukça fazla ilgi gören uygulama oldukça basit konsepti ile dikkat çekiyor. 

Uygulamayı indirdikten sonra yapmanız gereken tek şey, telefonunuzu matematik problemine doğru tutmanız. Uygulama daha sonra problemi çözerek, adım adım işlemleri gösteriyor. 

Matematiksel denklemleri ve akıllı telefonları birbirine bağlayan Photomath bu alanda bir ilki gerçekleştiriyor. Ayrıca grafik desteği de bulunan uygulama ayrıca limit, integral ve kompleks sayılar konusunda da destek veriyor. Uygulama ayda yaklaşık olarak 1.2 milyar matematik problemi çözüyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Koronavirüs: Hızlı Dijitalleşme ve Yeni Bir Dönem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir