Kapat

Merkezi Olmayan Borsaların (DEX) Hacmi %103 Artarak 23.6 Milyar Dolara Ulaştı

Anasayfa
Kripto Para Merkezi Olmayan Borsaların (DEX) Hacmi %103 Artarak 23.6 Milyar Dolara Ulaştı
Dune Analytics tarafından aktarılan bir rapora göre, Ağustos ayındaki %160’lık bir artış ve sonraki ayda gerçekleşen iki katlık bir yükselişten sonra DEX borsaları Eylül ayında da yükselişe devam etti.
Merkezi olmayan borsalardaki toplam işlem hacmi, merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları ve varlıklarına yönelik devam eden ilgi sayesinde, Ağustos ayında kaydedilen 11.6 milyar dolardan Eylül ayında 23.6 milyar dolara ulaştı.
Önde gelen DEX platformlarından biri olan Uniswap, Ağustos ayındaki rekorunu kırarak Eylül ayında% 128’lik bir hacim artışı bildirdi ve 15,3 milyar dolara ulaştı. Toplam hacim bakımından yeni bir rekor kırılmış olsa da, yalnızca birkaç DEX platformu bireysel büyüme bildirdi. Yalnızca üç platformda (Curve, Uniswap ve 0x) işlem hacmi Ağustos ayından bu yana %50’den fazla arttı.
Curve ve Uniswap gibi platformlar tarafından gerçekleştirilen başarılı politikalar sayesinde merkezi olmayan borsaların hacminde devamlı bir büyüme meydana geldi. Bu platformlar tarafından yayınlanan token’lar da başarılı bir performans sergileyerek bu büyümeye katkıda bulundu.
Uniswap tarafından gerçekleştirilen airdrop etkinliğinden dolayı platforma olan ilgi hiç olmadığı kadar fazla.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Fetch ( FET ) Coin Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir