Kapat

Messenger’da Gönderilen Bir Mesaj Nasıl Geri Alınır?

Anasayfa
Çözüm Messenger’da Gönderilen Bir Mesaj Nasıl Geri Alınır?

Geçtiğimiz yıl Mark Zuckerberg’in Facebook Messenger’da gönderilen bir mesajı “geri alma” özelliğine sahip olduğu ortaya çıkmıştı. Bu bilgi ortaya çıktıktan sonra neredeyse tüm Messenger kullanıcıları bu özelliğin platforma gelmesini talep etti. Facebook son gelişmelerle birlikte özelliğin sonunda Messenger’a geldiğini bildirdi.

Şu anda Facebook’ta yer alan “Kaldır” seçeneği ile gönderilen mesajı yalnızca kendiniz için kaldırabiliyorsunuz. Mesaj karşı tarafta görüntülenmeyi sürdürürken ayrıca Messenger sunucularında saklanmaya devam ediyor. Ancak “geri alma” özelliği sayesinde mesajı hiç gönderilmemiş gibi silmek mümkün. Ancak mesaj silindikten sonra “Bir mesajı kaldırdın” ibaresi mesajlaşma ekranında ortaya çıkıyor.

Tabii ki bu özelliğin de bir sınırı bulunuyor. Gönderdiğiniz mesajı sadece 10 dakika içinde geri alabilirsiniz. Bundan dolayı çok daha eski mesajları geri almak mümkün değil. Eğer anlık olarak attığınız bir mesaj için pişman olduysanız, bu mesajı geri almak artık mümkün. İşte Messenger’da gönderilen mesajı geri almanın yöntemi:

Bu işlem aslında oldukça basit.

  • Gönderdiğiniz mesaja basılı tutun.
  • Kopyala, İlet ve Kaldır seçenekleri arasından “Kaldır”ı seçin.
  • Ekranda çıkan opsiyonlardan “Herkes İçin Kaldır” seçeneğini seçin.

“Herkes İçin Kaldır” seçeneği hemen görüntülenmiyorsa, 20-30 saniye sonra tekrar deneyin.

Yapmanız gereken sadece bu kadar. Bu özelliğin bugün itibariyle herkes için geçerli olacağı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir