Kapat

Microsoft Bing, COVID-19 İstatistiklerini Gösteren İnteraktif Harita Yayınladı

Anasayfa
HABER Microsoft Bing, COVID-19 İstatistiklerini Gösteren İnteraktif Harita Yayınladı

Microsoft, COVID-19’un yayılımı hakkında bilgi sağlamak için interaktif bir harita yayınladı. Dünya genelinde etkin vakaları, tedavi edilen vakaları ve ölümcül vakaları gösteren harita, ülkeler için istatistikleri harita üzerinde gösteriyor.

Microsoft tarafından belirtildiği üzere, sitede yalnızca Dünya Sağlık Örgütü, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi ve Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi gibi kaynaklardan toplanan doğrulanmış sayılar yer alıyor. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından açıklandığı üzere Türkiye’deki vaka sayısı 47’ye yükseldi. Bu rakam Bing’in sitesinde de açıklama yapıldıktan kısa süre sonra güncellendi.

Sitede ayrıca COVID-19 ile ilgili güncel haberler de yer alıyor.

Virüs salgını ile ilgili olarak ayrıca Google da, salgın ve salgının yayılmasına karşı yapılması gerekenler hakkında bilgi veren bir web sitesini yakın zamanda yayınlayacağını söylemişti. Google ayrıca koronavirüs hakkında ana sayfada ve YouTube ve Haritalar üzerinde kullanıcılara bilgi sağlamaya devam ediyor.

Şirket ayrıca, ABD hükümeti tarafından önerildiği üzere, şu anda yalnızca Kaliforniya Körfez Bölgesi’ndeki kişiler tarafından kullanılabilen sınırlı bir koronavirüs inceleme web sitesini yakın zamanda yayınladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Windows 10 belirtildiği tarihte çıkamayabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir