Kapat

Microsoft, Chromebook Benzeri Cihazlar İçin ‘Windows Lite’ Üzerinde Çalışıyor

Anasayfa
HABER Microsoft, Chromebook Benzeri Cihazlar İçin ‘Windows Lite’ Üzerinde Çalışıyor

Microsoft, çift ekranlı cihazlar ve Chromebook rakipleri için yeni ve hafif bir Windows sürümü üzerinde çalışıyor. Microsoft’un planlarına dair bilgileri bulunan bazı kaynaklar The Verge’e verdikleri bilgide, yazılım üreticisinin Windows kullanıcı arayüzünü çift ekranları göz önünde bulundurarak oluşturduğunu söylüyor. Bu yeni donanım, yonga ve PC üreticisinin hazır olma durumuna bağlı olarak bu yılın başlarında çıkabilir.

“Windows Lite”, başlangıçta çift ekranlı cihazlar için tasarlanan, Windows’un daha hafif bir sürümüdür. Intel’in, bu yeni donanım kategorisini oluşturmaları için OEM’leri zorlaması sonucunda, Microsoft’un Courier konseptine benzer olacak cihazların, çift ekranlı dizüstü bilgisayarlar ve hatta gelecekte katlanabilir ekranlar gibi görünebileceği belirtiliyor. Her iki durumda da Microsoft, bilgisayar üreticilerinin bu avantajdan yararlanmaları için Windows’un hazır olmasını istiyor.

Windows Lite arayüzü, şu anda olduğu gibi Windows’a benzeyecek, ancak Microsoft’un Surface Hub kabuğuyla ve Windows Phone Continuum kullanıcı arayüzünün sınırlı işlevselliği ile yaptıklarının bir karışımı olacak. Geçtiğimiz günlerde Windows Lite’a dair yayınlanan bir modelden anlaşılacağı üzere, Windows Lite arayüzünün şu anda nasıl göründüğünü biliyoruz, ancak sonuçta ortaya çıktığı zaman işler büyük oranda değişebilir.

Kaynak: The Verge

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir