Kapat

Microsoft Edge’den yeni bağlantı özelliği hamlesi

Anasayfa
HABER Microsoft Edge’den yeni bağlantı özelliği hamlesi

Microsoft’un tarayıcı tarafında seneler sonra tercih edilsine vesile olan Edge tarayıcısı yeni özelliğine kavuşuyor. Microsoft Edge artık yeni sekme sayfasında kendi web uygulamalarına bağlantı verecek. Kullanıcılar yeni bir sekmeden Microsoft 365, OneDrive gibi hizmetlere hızlı ve basitleştirilmiş şekilde ulaşabilecek.

Google’ın Chrome ile yeni sekme sayfasından senelerdir bağlantı hizmeti sunduğunu biliyoruz, Edge tarafından ise buna bir karşı hamle geliyor. Microsoft tarafında, Insiderlar için Edge Canary’nin son ve en güncel versiyonunda aynı özellikler uygulanmaya başlandı.

Florian B tarafından açığa çıkartılan bu linkler, Outlook, OneDrive gibi Microsoft firmasının web uygulamalarına ve hizmetlerine NTP şeklinde bağlantı kurabiliyor. Bu özelliğin kısa bir test sürecinden sonra son kullanıcıya açılması bekleniyor.

Microsoft Edge Yeni Sürümü “83” yayınlandı.

Chromium tabanlı Edge tarayıcısının en kararlı sürümü olarak nitelendirilen güncelleme yayınlandı. Edge 83 adını alan bu sürüm genel olarak kullanıcı deneyimini en üst noktaya taşımayı amaçlıyor. Microsoft Edge’in yeni 83.0.478.37 sürümü, farklı cihazlar arasında uzantılar senkronizasyonu, Defender için akıllı ekran geliştirmeleri ve belirli çerezleri kapatma gibi yeni özellikleri sunuyor.

Tüm kullanıcılara açılacak olan bu güncelleme kademeli olarak dağıtılmaya başlandı ve muhtemelen birkaç gün içinde tüm kullanıcılara ulaşacak. Yenilikler aynı zamanda kullanıcıların olası hatalar ve problemlerden arınmasını, korunmasını sağlayacak. Edge kullanıcıları bundan sonraki süreçte otomatik olarak güncelleme almaya devam edecek. Güncelleme almak istemeyen ve bunu kapatan kullanıcılar ise sunulan güncellemelerden etkilenmeyecek.

Linux için Microsoft Edge sürümü çıkartıldı

Resmi olmayan kaynaklar tarafından ilan edilen bu sürüm Edge tarayıcının Linux üzerinde sorunsuz bir şekilde çalıştığını doğruladı. Bir konferans sırasında Microsoft Azure mühendisleri tarafından Linux işletim sisteminde kullanılan Microsoft Edge tarayıcı yakın zamanda resmi olarak Linux tabanlı sistemlerde kullanılabilir olacağının sinyallerini verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Dogecoin ( DOGE ) nedir? Geleceği var mı? Yatırım...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir