Kapat

Microsoft İnsan Vücudunun Hareketlerinden Kripto Para Üretecek!

Anasayfa
Blockchain Microsoft İnsan Vücudunun Hareketlerinden Kripto Para Üretecek!

Microsoft dijital para üretimi için insan vücut sıcaklığına dayalı yenilikçi bir kripto para biriminin patentini aldı. Uzun süredir devam eden çalışmalar sonucunda “Vücut Faaliyetlerinden Verileri Kullanan Kripto Para Sistemi” başlıklı patent 26 Mart’ta yayınlandı.

Yapılan açıklamada, farklı bir insan vücudu aktivitesi (bir kullanıcı çevrimiçi olarak belirli bir görevi yerine getirdiğinde ısı yayılımı veya hatta beyin dalgaları gibi) madencilik ve iş kanıtı (PoW) için kullanılabilir.

Patent, pahalı ve yoğun donanıma dayanmadan karmaşık hesaplama problemlerini bilinçsiz olarak çözebileceğini iddia ediyor.

Patent, belirli görevlerin ne kadar etkinlik ürettiğine bağlı olarak, hesaplama enerjisini buna göre azaltacağını veya artıracağını belirtmektedir. İnsan vücudu aktivite verilerini kullanarak, kripto para birimi sistemi büyük olasılıkla giyilebilir bir cihaza komut veren bir sunucu üzerinden çalışacaktır.

Vücut aktivite verileri, kullanıcının algılanan vücut aktivitesine göre üretilebilir. Kullanıcının cihazına bağlı bir kripto para birimi sistemi, vücut etkinliği verilerinin kripto para birimi sistemi tarafından ayarlanan bir veya daha fazla koşulu karşılayıp karşılamadığını doğrulayabilir ve vücut etkinliği verileri doğrulanan kullanıcıya kripto para birimini kazanabilir.

Bu aşamada, Microsoft henüz bu yeni kripto para biriminin herhangi bir Blockchain’e güvenip güvenmeyeceğini veya yazılım devinin kendi ağını oluşturup oluşturamayacağını açıklamadı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Windows 10 ile Telefon Görüşmesi Yapmak Mümkün Oluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir