Kapat

Microsoft Kaizala Herkese Açık Grup Oluşturma & Grup Ayarları

Anasayfa
Çözüm Microsoft Kaizala Herkese Açık Grup Oluşturma & Grup Ayarları

Microsoft tarafından geliştirilen anlık mesajlaşma ve grup sohbeti uygulaması Kaizala ülkemizde yayına alınması ile birlikte ciddi ilgi görmeye başladı. WhatsApp’ın temel bir kaç özelliğini içerisinde barındıran Kaizala uygulaması Grup görüşmelerine eklediği özelliklerle çok ses getirecek gibi duruyor. Microsoft Kaizala Grup görüşmelerinde erişilebilirlik ve kullanıcı deneyimi en üst düzeyde tutularak iş dünyasında daha fazla tercih edilmesi düşünülüyor.

Microsoft Kaizala gruplarında şuan için anket başlatabilir, test yapabilir, etkinlik daveti açıp eylem planı oluşturabilirsiniz.

Microsoft Kaizala Herkese Açık Grup Oluşturma

Kaizala uygulamasında bizim en çok dikkatimizi çeken Telegram uygulamasındaki gibi grupların herkese açık hale getirilebilmesi oldu. Kaizala uygulamasında oluşturduğunuz grubu konumunuza 10 km mesafedeki herkese açabiliyorsunuz. Kaizala uygulamasını kullanan kullanıcılar Kaizala Yakındaki Gruplar özelliği sayesinde oluşturduğunuz grubu görebiliyor ve Gruba Katıl özelliği ile gruplara katılabiliyorlar.

Microsoft Kaizala Grup Oluşturma;

→ Kaziala uygulamasını açın

→ Sohbet ekranında  sağ üst köşeden “Yeni Grup” seçeneğini seçin

→ Grup adı girin ve grup resmi ayarlayın daha sonra ileri seçeneğini tıklayın

Bu işlem sonucunda Microsoft Kaizala’da Grubu oluşturulmuş olacaksınız. Kaizala Grup ayarlarından bir çok özelliği dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Microsoft Kaizala Grubu Yakında Bulunabilir Yapma

Microsoft Kaizala uygulamasında en çok beğendiğimiz özelliklerden bir tanesi 10km mesafedeki herkese açık grupları bulup katılım sağlanabilmesi diyebiliriz. Kaizala uygulamasında oluşturduğunuz grubu yakınlarda bulunabilir yaparak “İş, Eğlence, Sosyal sorumluk” gibi bir çok alanda insanlarla daha hızlı iletişime geçebilirsiniz.

Microsoft Kaizala grubu yakınlarda bulunabilir yapma;

→ Kaizala uygulamasında grup oluşturduktan sonra

→ Grup ismine tıklayın

→ Seçeneklerden Yakındaki Kişileri Ekle seçeneğine tıklayın

→ Geçerli grup konumu seçin ve ileri seçeneğini tıklayın

→ Açılan ekranda gruba katılım sağlanabilecek kapsam ve süreyi belirleyin. Kaizala grupları sınırsız olarak herkese açmıyor. Belirli mesafedeki kişilerin belirli sürelerde gruplara katılım sağlamasına olanak tanınıyor. Süre bitiminde grubu yeniden yakındaki kişilere açmanız gerekecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  En Popüler Instagram Doğa Etiketleri #Hashtag 2019

→ Son olarak Grubu Bulunabilir Yap seçeneğini tıklayın.

Karşınıza “Grubunuz artık keşif – Yakıdaki Gruplar bölümünde bulunabilir” mesajı gelecektir. Belirlediğiniz mesafede yakındaki grupları aratan tüm kullanıcılar sizin Kaizala grubunuzu görebilecekler. Kaizala uygulamasında grubun yakında bulunabilirliğini aynı ekrandan kapatabilirsiniz.

Microsoft Kaizala Grup Ayarları

Kaizala uygulamasında grup içerisinde bir çok ayar yapılabilmesi için Microsoft çalışmalarına devam ettiğini açıkladı. Hale hazırda Kaizala grup ayarlarından “Sohbet geçmişi, İleti gönderme, Eylem Gönderme” ayarları yapılabilmektedir.

Kaizala Sohbet Geçmişi → Grup ayarlarındaki Sohbet Geçmişi seçeneğini aktif ettiğinizde gruba sonradan katılan katılımcılar daha önceki sohbet geçmişini görebilirler.

Kaizala İleti Gönderme → Grup ayarlarındaki İleti Gönderme seçeneği grupta kimlerin metin iletilerini ve ekleri gönderebileceğini seçmenize olanak tanıyor. “Tüm katılımcılar, Yanlızca yöneticiler”

Kaizala Eylem Gönderme → Grup ayarlarındaki Eylem Gönderme seçeneği grupta kimlerin kaizala eylemleri gönderebileceğini seçmenize olanak tanıyor. “Tüm katılımcılar, Yanlızca yöneticiler”

 

Microsoft Kaizala grupları hakkındaki sorularınızı bize Soru Cevap platformundan iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir