Kapat

Microsoft Kaizala Kişisel Alan Kullanımı & Özellikleri

Anasayfa
Çözüm Microsoft Kaizala Kişisel Alan Kullanımı & Özellikleri

Microsoft tarafından iş dünyası için özel olarak geliştirilen anlık mesajlaşma ve grup görüşme platformu Kaizala kullanıcı sayısını her geçen gün arttırmaya devam ediyor.

Microsoft Kaizala uygulamasını yüklediğimizde dikkatimizi çeken ilk şey “Kaizala Kişisel Alan” bölümü oldu. Sohbet ekranında en üstte karışımıza çıkan “Ben(Emre Aslan)” sohbet baloncuğuna tıkladığımızda biraz şaşırdık çünkü kendimize mesaj atabildiğimiz bir ekranla karşılaştık. Bilgilendirme yazısı ve biraz araştırma ile kişisel alan bölümü hakkında bilgi edinmiş olduk ve uygulamadaki kullanışlı özelliklerden bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz.

Microsoft Kaizala Kişisel Alan Nedir?

Uygulama içerisindeki bu kişisel alan sayesinde telefonunuzdaki herhangi bir dosya, belge, resim, ileti ve mesajı bu bölüme yani kendinize mesaj olarak gönderebiliyorsunuz. Daha sonra ihtiyacınız olduğunda bu bölümden arama sekmesi yardımı ile binlerce kişisel veri içerisinden istediğinizi anında bulabiliyorsunuz. WhatsApp web aracılığı ile resimleri yada belgeleri bilgisayara iletirken bir başkasına göndermek zorunda kalıyorduk bu özellik sayesinde Kaizala Web platformunu açıp kişisel alandaki verileri anında bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Microsoft Kaizala Kişisel Alan Nasıl Kullanılır?

Kaizala uygulamasını açın ve daha sonra sohbet ekranında “Ben(İsim Soyisim)” konuşma baloncuğuna tıklayın. Bu konuşma ekranı aslında kendinize mesaj göndermenizi sağlayan bir mesajlaşma penceresidir. Mesaj ekranında sol ve sağ alttaki ekleme seçenekleri ile Resim, Müzik, Ses, Belge ve Dosya gibi bir çok gönderiyi Kaizala kişisel alanına kaydedebilirsiniz.

Peki Microsoft Kaizala kişisel alandaki verileri nereye kaydediyor?

Microsoft Kaizala kişisel alana gönderdiğiniz verileri hem telefona hemde Kaizala serverlarına kaydetmektedir. Kaizala kişisel alandan gönderileri silmek için gönderi üzerine basılı tutmanız ve çıkan seçeneklerden “Sil” seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Karşınıza silme seçenekleri “Kalıcı olarak sil”, “Telefondan sil” seçenekleri çıkacaktır. Burada “Kalıcı olarak sil” seçeneğini seçtiğinizde gönderilen hem telefondan hem server üzerinden silinecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Swarm açılmıyor! Swarm durduruldu hatası çözümü!

Microsoft Kaizala hakkındaki sorularınızı ve yaşadığınız sorunları bize Soru Cevap platformundan iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir